Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | SODES projesi ile hem yüzmeyi öğrendiler hem eğlendiler

SODES projesi ile hem yüzmeyi öğrendiler hem eğlendiler

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Kalkınma Bakanlığınca finanse edilen, Mersin Valiliği koordinesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce yürütülen ’Risk Altındaki Çocukların Rehabilitasyonu’ projesi kapsamında çocuklar, hem yüzmeyi öğrendiler hem de denizde tatilin keyfini çıkardılar.

Kalkınma Bakanlığınca finanse edilen, Mersin Valiliği koordinesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce yürütülen 'Risk Altındaki Çocukların Rehabilitasyonu' projesi kapsamında çocuklar, hem yüzmeyi öğrendiler hem de denizde tatilin keyfini çıkardılar.


Proje sayesinde yaz aylarını deniz ve yüzmeyle geçiren çocuklar, mevsimin son günlerini yine denizin keyfini çıkararak geçirdiler.


Proje Koordinatörü Mustafa Sarı, tamamı dar gelirli ailelerin çocuklarından oluşan bu çocuklara bu imkanı sundukları için başta Kalkınma Bakanlığı ve Mersin Valiliği olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti. Sosyal projelerin amacının, imkanı olmayan insanlara imkan sunmak olduğunu kaydeden Sarı, "Bu proje sayesinde bir çok çocuğumuz ilk defa denizle tanışıp yüzmeyi öğrendi. Gezi faaliyetlerine katıldı, spor yaptı. Bu kapsamda 75 çocuğumuzu değişik zamanlarda eğitimini aksatmayacak şekilde sosyal ve sportif faaliyetlere yönlendiriyoruz" dedi.

Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.