Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | AKİB’ten üyelerine ücretsiz e-imza uygulaması

AKİB’ten üyelerine ücretsiz e-imza uygulaması

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin (AKİB), 1 Nisan tarihi itibariyle başvuruları elektronik ortamda yapılmaya başlanan devlet yardımları dosyalarını, üyelerine ücretsiz olarak sunacağı ’Kepport’ uygulaması ile sağlayacağı bildirildi.

AKİB’ten yapılan açıklamada, devlet yardımları dosya başvurularının elektronik ortama taşınmasıyla oluşan geçerli elektronik imza ve zaman damgası sorunlarının çözümüne yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, üyelerin, başvurularını daha kolay ve ücretsiz şekilde yapabilmesi için ’Kepport’ uygulaması ile anlaşma sağlandığı ifade edildi.


Uygulama ile artık üyelerin başvurularını ofis ortamından yapacağı ve evrak getirme götürme, çıktı alma, kargo yapma gibi zorunlulukların ortadan kalkacağı kaydedildi. Ancak her yeni sistemin getirmiş olduğu kolaylıkların yanında ilk başta bir takım sorunların yaşanmasının da kaçınılmaz olduğu belirtilen açıklamada, bu aşamada devreye giren AKİB’in, ’Kepport’ uygulamasını geliştiren firma ile bir işbirliği yaparak üyelerinin başvurularını daha kolay, daha hızlı ve ücretsiz yapmasına olanak sağladığı bildirildi.


AKİB üyelerinin, ’www.akib.org.tr’ web sitesi üzerinden yapılacak yönlendirmelerle ’Kepport’ uygulamasına girerek hiçbir ücret ödemeden geçerli e-imza atabilecekleri ve attıkları e-imzanın uzun dönemli olmasını sağlayabilecekleri vurgulandı.

 

Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.