Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | Vali Su Çamlıyayla ilçesinde incelemelerde bulundu

Vali Su Çamlıyayla ilçesinde incelemelerde bulundu

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Çamlıyayla ilçesini ziyaret ederek, ilçede yapımı devam eden yatırımlar ile bazı tarihi ve turistik alanları inceledi.

İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Ziyaeddin Cavlak, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Oğuz Bavbek ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne’nin de eşlik ettiği programda, ilk olarak Çamlıyayla Kaymakamı Uğur Ünsal’ı ziyaret eden Vali Su, ilçenin mevcut durumu hakkında bilgi aldıktan sonra çarşı esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldi.


Esnaf ve vatandaşlarla bir süre sohbet ederek onların sorun ve taleplerini dinleyen Vali Su, programına Kasım Ekenler Çok Programlı Lisesi’nde yapımı devam eden Elektrik ve Elektronik Atölyesi ile 8 Derslikli İmam Hatip Ortaokulu inşaatını gezerek devam etti. Kale önü mevkiinde yapılacak olan Kültür Han ile ilgili de bilgi alan Vali Su, akabinde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde hizmet veren Gümüş İşleme Atölyesi ile İğne Oyası Kursu’nu da ziyaret ederek, kursiyerlerle yakından ilgilendi, onlardan ürünlerin tasarımı ve üretimi ile ilgili bilgi aldı.


Halk Eğitim Merkezi’nin ardından 2 bin metre rakımlı bir tepede bulunan orman gözetleme kulesi ve Namrun Kalesi’ne de bir ziyaret gerçekleştiren Vali Su, İlçe Emniyet Binası ve Milli Parklar Oteli inşaatlarını da inceledikten sonra programını, ’Saklı Cennet’ olarak bilinen turistik yeri ziyaret ederek sonlandırdı.


Vali Ali İhsan Su, yaptığı açıklamada, Mersin’de yürütülen tüm hizmet ve yatırımlarda olduğu gibi Çamlıyayla’daki hizmet ve yatırımların hayata geçirilmesinde de verdiği desteklerden dolayı Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a Mersinliler adına teşekkür etti.

Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.