Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | Baro başkanına saldırı iddiasına tepki

Baro başkanına saldırı iddiasına tepki

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Ankara’da iş mahkemesinde görülen bir davada, hakimin duruşmadaki avukatları salondan çıkarması sonrasında durumu görüşmek için odasına giren Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran’a sözlü ve fiili saldırıda bulunduğu iddiası tepkilere neden oldu.

Ankara’da baro başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen protesto gösterisinde konuşan Mersin Barosu Başkan Vekili Gazi Özdemir, “Ankara Barosu Başkanına yapılan bu saldırıya tahammül etmek, kabullenmek hukuken ve vicdanen mümkün değildir. Bir hakimin, baro başkanına yapmış olduğu bu utanç verici saldırıyı şiddetle kınıyorum. Mersin Barosu olarak, HSK’nın üzerine düşen görevi yapması konusunda sonuna kadar takipçi olacağız” dedi.


"Avukatın olmadığı yargı sistemi düşünülemez"


Hukuk devleti ilkesine aykırı olan bu davranışı şiddetle kınamak için Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran’ın yanında olduklarını belirten Özdemir, "Avukatın olmadığı yargı sistemi düşünülemez ve avukatlık mesleğini icra eden meslektaşlarımız, en az hakim ve savcılarımız kadar önemli ve kutsal bir görevi ifa etmektedir. HSK’nın bu konuya duyarsız kalmayacağına, gerekeni yapacağına inanıyoruz. Saldırıya uğrayan Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran ve avukatlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyor, savunma mesleğine yapılan bu tür saldırıların artık son bulmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.