Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | Mersin Teknopark zirvedeki yerini korudu

Mersin Teknopark zirvedeki yerini korudu

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 2017 Performans Endeksi sıralamasında Mersin Teknopark, 77 teknopark arasında 4.sırada yer aldı.

 


Mersin Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi sonuçlarına göre, geçen yılın en başarılı teknoloji geliştirme bölgeleri, yapılan törenle ödüllerini aldı.


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 6. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi, Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde gerçekleştirildi. Zirvede konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye’de, teknoloji geliştirme bölgesi sayısının 77’ye ulaştığını, bu bölgelerin 56’sının faal olduğunu, 21’inin ise yapımının devam ettiğini söyledi. Bakan Özlü, Türk sanayisine sıçrama yaptırmayı hedeflediklerini ifade ederek, Türkiye’yi teknoloji üssü yapacak, ülkeyi bilim merkezi konumuna yükseltecek her türlü yatırıma devam ettiklerini anlattı.


Türkiye’nin sanayi devrimine giden yolda, teknoloji geliştirme bölgelerinin katalizör vazifesi gördüğünü kaydeden Özlü, söz konusu bölgelerin misyonunun çok önemli olduğunu belirtti. Bütün sektörlerin teknoloji yörüngesinde hayat bulduğunu ve beslendiğini dile getiren Özlü, üretimin ve ihracatın kapılarını açacak yegane anahtarın, yüksek teknoloji olduğuna işaret etti. Özlü, bu sebeple de dijital dünya, robotlar ve yapay zekanın çok iyi anlaşılması gerektiğini vurguladı.


Bakan Özlü’nün konuşmasının ardından ilan edilen 77 teknopark arasında Mersin Teknopark’ın da 4. sırada yer aldığı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 2017 Performans Endeksi sonuçları açıklandı.


Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.