Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | ’Tour Of Mersin ve Uluslararası Mersin Maratonu’ tescillendi

’Tour Of Mersin ve Uluslararası Mersin Maratonu’ tescillendi

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılından bu yana gerçekleştirilen ’Tour Of Mersin ve Uluslararası Mersin Maratonu’nun ismi T.C. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillendi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, T.C. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından alınan ’Marka Tescil Belgeleri’, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Sinan Bayraktar tarafından Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teslim edildi.


Kocamaz, iki organizasyonun da kente marka değeri olarak kazandırılmasından mutluluk duyduğunu ifade ederek, “2015 yılından bu yana her yıl başarısını ve katılım oranını katlayarak, sayılı spor organizasyonları arasında yerini alan ’Tour Of Mersin ve Uluslararası Mersin Maratonu’nu bugün marka olarak tescilledik. Mersini bir spor kenti yapmak adına önemli bir adım atmış olduk. Mersin’i ve Mersinliyi sporun sıcak yüzü ile kucaklamaya önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz” dedi.


Son yıllarda adını kamuoyunda sıkça duyuran ve sayılı uluslararası spor etkinliklerinden biri olarak anılan ’Tour Of Mersin ve Uluslararası Mersin Maratonu’ için markalaşma çalışmaları 2017 yılında başlatılmıştı. Bu kapsamda Tour Of Mersin ve Uluslararası Mersin Maratonu artık Mersin’in ve Türkiye’nin uluslararası alanda birer markası oldu. Alınan tescil belgesiyle de iki organizasyonun devamlılığı ve başarısı koruma altına alındı.

Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.