Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | ASAYİŞ | Kayıp kadının cesedi ırmakta bulundu

Kayıp kadının cesedi ırmakta bulundu

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin’in Mut ilçesinde 2 gündür kendisinden haber alınamayan kadının cesedi Göksu Irmağında bulundu.

Mezitli Belediyesi ve Mersin Uluslararası Etkinlik Grubu, yüzlerce genci ‘Uluslararası Bahar ve Sağlık Şenliği’nde bir araya getirdi. Farklı ülkelerden yüzlerce genç, birlikte şarkı söyledi dans etti. Mersin Uluslararası Etkinlik Grubu Koordinatörü Tillie Kluthe tarafından organize edilen etkinlikte, çocuklara yönelik olarak kısa film gösterisi ve oyuncaklar da yer aldı.


Yedi Renk Korosu, her dilden okuduğu ezgilerle festivale büyük renk katarken, The Foxes Team Hiphop gösterisi coşkuyu doruğa taşıdı. Zumba gösterisi, her yaştan ve kültürden insanın bir arada dans etmesini sağladı. Suriyeli çocuklardan oluşan All Jouz grubunun seslendirdiği çocuk şarkıları, Work Shop Cappoeira gösterisi, Harmony Group, Youth Games, Kemal Rastgeldi, Mymoon Sanat mini konserleri coşkuyu ve heyecanı doruğa taşıdı.


Mezitli Belediyesi Down Kafe’de gerçekleşen etkinlikte Türkiye Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı, Gönüllü Tebessüm Grubu, Mezitli Kent Konseyi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kadın Çalışma Grubu gibi çok sayıda sivil toplum kuruluşu da stant açtı. Etkinlikte yer alan tüm katılımcılar arasında yapılan çekilişlerle hediyeler dağıtıldı.

Edinilen bilgiye göre, Göksu Mahallesi’ndeki evinden 2 gün önce ayrılan 7 çocuk annesi Elif Eşim’in (62) akşam saatlerinde eve dönmemesi üzerine yakınları jandarmaya kayıp ihbarında bulundu. Gece saatlerinde el feneriyle çevre taraması yapan jandarma ekipleri Eşim’i bulamayınca, sabah saatlerinde arama çalışmalarına devam etti. Arama sırasında Göksu Mahallesi çiftlik mevkii sınırları içerisindeki ırmak kenarında bir çift terlik ve bir adet gözlük tespit edildi. Eşyaların kayıp şahsa ait olduğu öğrenilmesi üzerine baraj kapakları kapattırılarak ırmak çevresinde akış yönü istikametince arama faaliyetlerine yoğunluk verildi. Elif Eşim’in cesedi Göksu Irmağı içerisinde çalılıklara takılmış halde bulundu. Eşim’in cesedi otopsi için morga kaldırıldı.


Göksu Mahalle Muhtarı Fikret Aksun, şunları söyledi:


"Mahalle sakinlerimizden Elif Eşim’in eşi yıllar önce vefat etti. Torunuyla birlikte kalıyorlardı. Okuldan gelen torununa yemek vermiş. Torunu yemek yerken dışarı çıkan Elif Eşim, bir daha eve dönmeyince dedesine ve komşularına haber verip aramaya çıkmışlar. Bulunmayınca jandarmaya haber verildi."


Öte yandan, Eşim’in yatak odasındaki yastığının altına “Bundan çocuklarım sorumlu değildir. Böyle olması gerekiyordu" yazılı not bulunduğu öğrenildi. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı. Yaşlı kadının intihar mı ettiği yoksa cinayete mi kurban gittiği soruşturma sonucunda belli olacak.

Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.