Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | Adana ve Mersin kereste-palet firmaları, İran pazarında boy gösterdi

Adana ve Mersin kereste-palet firmaları, İran pazarında boy gösterdi

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, kereste-palet sektörünü Ekonomi Bakanlığı’nın en etkin desteklerinden biri olan UR-GE desteği ile buluşturduğu proje kapsamında, İran’ın başkenti Tahran’da sektörel ticaret heyeti gerçekleştirdi.

Heyete katılan firmalar, program kapsamında Tahran Ticaret Müşaviri Cengiz Gürsel ile bir araya gelerek, ikili iş görüşmeleri öncesinde İran pazarı ve iş insanları hakkındaki bilgilerini ve izlenimlerini aktardı. Gürsel ise firma yetkililerinin sorularını yanıtlayarak İran pazarı ile ilgili firmalara ışık tuttu.


İranlılar Türkiye ile ortaklık esaslı iş yapmak istiyor


Heyet kapsamında Tahran Türk Ticaret Merkezinde gerçekleştirilen B2B görüşmelerinde ise İranlı iş insanlarının Türkiye ile ortaklık esaslı iş yapmak istedikleri belirtildi. Tahran Ticaret Odası ve Tahran Mobilya Üreticileri ve İhracatçıları Birliği’nin de ziyaret edildiği programda, iki ülke arasında işbirliğinin nasıl artırılabileceği konularında fikir alışverişinde bulunuldu.


Adana ve Mersin’de faaliyetlerini sürdüren firmalardan oluşan heyete Yeni Oluşum Orman Ürünleri, Selamoğlu Orman Ürünleri, Taya Endüstriyel Ürünleri, Taylan Makine, Kurtuluş Orman, İntertim Orman Ürünleri, Oryap Ağaç Ahşap ve CHN Wood firmaları katıldı.


Heyetle ilgili açıklamada bulunan AKAMİB Başkanı Bülent Aymen, İran’ın lojistik konumunun değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, İran pazarının proje için hızlı fırsat olarak değerlendirildiğini, ithalatçı firmalarla bir araya gelen URGE firmalarının kurulan ticari bağlantıları satışa ve ortaklığa çevirmek için çalıştıklarını dile getirdi.


Kereste- Palet URGE projesi kapsamında, önümüzdeki tarihlerde Avrupa pazarına araştırma heyetleri düzenleneceği kaydedildi.

Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.