Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | Dinçer: "Mesleki Eğitim Okullarının sayısı arttırılmalı”

Dinçer: "Mesleki Eğitim Okullarının sayısı arttırılmalı”

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Talat Dinçer, ülkemizde iş gücü talebiyle iş gücü arzı arasında orantısızlık olduğunu belirterek, “Ülkemizde sürdürülebilir bir kalkınma için mesleki eğitim okullarının sayısı arttırılmalıdır” dedi.

Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunları Derneği ( METEM-DER) yöneticileri, Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Zeki Urhan ile birlikte Mersin ESOB Başkanı Dinçer’i ziyaret etti. Dernek Başkan Yardımcısı Adnan Zorlu Kızıltan, mezun oldukları okulun ihtiyaçlarını karşılamak, eksiklerini gidermek ve geleceğin sanatkarlarına faydalı olabilmek adına dernekleştiklerini ifade etti. Kızıltan, bu bağlamda piyasanın ihtiyaç duyduğu kalifiye ara elemanın yetiştirilmesine katkı sunulması amacıyla ’Yeni Nesil Diyagnostik Laboratuvarı’nın 15 Şubat’ta açılış töreni yapılacağını kaydederek, Dinçer’i ve oda başkanlarını açılışta aralarında görmek istediklerini söyledi.


Piyasanın ara kalifiye elaman sorununa katkı sunacak Yeni Nesil Diyagnostik Laboratuvarının açılacak olmasından büyük mutluk duyduğunu ifade eden Dinçer, bu tür girişimleri tüm otomotiv firmalarının kendilerine örnek almasını istedi. Kendisinin de Meslek Lisesi Torna Tesviye bölümü mezunu olduğunu belirten Dinçer, “Bugün ülkemizin ve ilimizin en büyük sorunu işsizlik ama bizlerinde en büyük sorunu kalifiye eleman bulamamak. Piyasa vasıfsız iş gücünden geçilmezken, sanayici kalifiye eleman bulmada zorluk çekiyor. Bunun yanı sıra mesleki eğitim ile iş dünyası arasında gözle görülür kopukluk söz konusu. Ülkemizde sürdürülebilir bir kalkınma için mesleki eğitim okullarının sayısı arttırılmalıdır” diye konuştu.

Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.