Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | TÜRKİYE GÜNDEMİ | Rusya ve Suriye uçakları Doğu Gota’yı bombaladı: 50 ölü

Rusya ve Suriye uçakları Doğu Gota’yı bombaladı: 50 ölü

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Rusya ve Suriye savaş uçaklarının Doğu Gota bölgesine düzenlediği hava saldırısında en az 50 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı.

Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mutlu Nisa Ünaldı Coral ile öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.


Konferansta konuşan Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Uzun, ertelemenin, hayatının bir parçası olduğunun ve yaşama büyük etki ettiğinin altını çizerek, bir şeyi son ana bırakma davranışı olan ertelemenin nedenleri, çeşitleri ve etkileri hakkında bilgi verdi.


Ertelemenin çaresi olarak düşüncelerin değişmesi gerektiğini kaydeden Uzun, şimdiki ana bilinçli ve yargısız olarak dikkatini vermek anlamına gelen ‘mindfulness’ (farkındalık) kavramı üzerinde durdu. Uzun “Bu, bilincimizin bilincinde olmamızı içeren derin bir farkındalık halidir. Mindfulness aslında bir uyanma halidir. Aklımızdan geçen düşüncelere daldığımızda bir şeye çarpıp kendimize geldiğimiz zamanları bilirsiniz. Dış etkenlerin bizi kendimize getirdiği o anlara, bilinçli olarak dönüşümüze minful olmak, bu zihin durumunun genel haline mindfulness diyoruz” dedi.

 

Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.