Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | Vali Su, OSB’de incelemelerde bulundu

Vali Su, OSB’de incelemelerde bulundu

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin Valisi Ali İhsan Su, müteşebbis heyeti toplantısı için gittiği Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulundu.

Mersin-Tarsus OSB içerisinde faaliyet gösteren boru tesislerini gezen Vali Su, 40 dönüm arazi üzerinde kurulan ve yaklaşık 150 kişiye istihdam sağlayan tesisteki üretim bandı hakkında firmanın yönetim kurulu üyesi Hasan Tufan Ballı’dan bilgi aldı. Su, genel kullanım ve sanayi tipi her türlü boru imalatının yapıldığı üretim tesisindeki incelemelerini, 1995 yılında firma bünyesinde kurulan ve Akdeniz Bölgesinin bu alanda kurulan ilk akredite laboratuvarı olma özelliği taşıyan ‘Tahribatlı-Tahribatsız Mauayene Laboratuvarı’nı gezerek sürdürdü. Vali Su, laboratuvarda yapılan deney ve karşılaştırma faaliyetleri hakkında bilgi aldıktan sonra duvar kağıdı üretimi ve ihracatı yapan ‘Armada’ isimli firmanın üretim tesisine geçti.


Su, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli’nin de katıldığı inceleme programının akabinde MTOSB Şubat ayı yönetim kurulu toplantısına başkanlık etti.


MTOSB hizmet binasında gerçekleşen ve 2018 yılının ilk toplantısı olma özelliği taşıyan toplantıda, bir önceki toplantıda alınan yönetim kurulu kararları gözden geçirilerek, gündem maddeleri görüşüldü ve karara bağlandı.

Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.