Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | MTSO, turizmde uluslararası iki ödül birden aldı

MTSO, turizmde uluslararası iki ödül birden aldı

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), kentin turizm alanında yaptığı çalışmalarla iki ödüle birden layık görüldü.

MTSO Başkanı Şerafettin Aşut, ‘Mersin’in Gizemi’ filmi, Bakü Uluslararası Turizm Filmleri Festivalinde Jüri Özel Ödülü’ne layık görülürken, turizmin dünyadaki çatı kuruluşlarından SKAL tarafından MTSO’ya da SKALİTE 2017 Ödülü verildiğini söyledi.


MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Aşut, Kasım ayı olağan basın toplantısını Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Sefa Çakır ve Fuad Budur ile birlikte yaptı. MTSO Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, bu ay aldıkları ödüllerle gelen Aşut, iki güzel haberi Mersin ile paylaşmak istediğini belirtti.


“Mersin’in Gizemi filmi, gerçek anlamda kentin turizm elçisi oldu”


MTSO tarafından Mersin’in tanıtımına yönelik hazırlanan ‘Mersin’in Gizemi’ filminin, Eylül ayında Belgrat’ta gerçekleşen SILAFEST’te Yılın En İyi Turizm Filmi seçildiğini anımsatan Aşut, “En son ödül ise Azerbaycan’dan geldi ve 14-18 Kasım 2017 tarihlerinde düzenlenen Bakü Uluslararası Turizm Filmleri Festivalinde ‘Mersin’in Gizemi’, Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Böylece bu film, Mersin’in gerçek anlamda turizm elçisi oldu, çünkü film ve katıldığı yarışmalar sayesinde uluslararası platformda Mersin adının daha sık duyulması sağlandı. Bakü’de gerçekleşen festivalde Jüri Özel Ödülü’nün ülkemize veriliyor olması nedeniyle bir de Türkiye temalı özel etkinlik düzenlendi. Bu etkinlik çerçevesinde Mersin’i tanıtan küçük hediyeler dağıtıldı ve tatlı olarak Mersin cezeryesi ile kerebiç ikram edildi. Dolayısıyla tüm misafirler oradan akılları ve damaklarında Mersin ile ayrıldılar. Bu çabalarımız her şeye rağmen, ulusal ve bölgesel sorunlara rağmen; Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın turizm çalışmalarını ihmal etmediğinin en önemli kanıtıdır” dedi.

Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.