Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | BAŞKAN KOCAMAZ MEVLİD KANDİLİ’Nİ KUTLADI

BAŞKAN KOCAMAZ MEVLİD KANDİLİ’Nİ KUTLADI

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BURHANETTİN KOCAMAZ, MEVLİD KANDİLİ MÜNASEBETİYLE BİR MESAJ YAYINLADI...

     Mesajında 29 Kasım Çarşamba gününü, 30 Kasım Perşembe gününe bağlayan gece idrak edilecek olan Mevlid Kandili dolayısıyla, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin 1444. yıldönümünü kutlayacaklarını kaydeden Başkan Kocamaz, “1444 yıl önce dünyaya teşrif eden kutlu peygamberimiz Hz. Muhammed’in ümmeti olduğumuz için Cenab-ı Allah’a ne kadar şükretsek azdır. O’nun dünyaya gelmesi; aynı zamanda zalimlik, sapkınlık ve kibir içinde yüzen Arap yarımadasına ve sonrasında tüm dünyaya iyiliğin, eşitliğin, şefkatin, sevginin, barışın ve huzurun gelmesini sağlamıştır.” dedi.
     Yüce Allah’ın, emirlerini peygamberimiz aracılığı ile bizlere ilettiğini de hatırlatan Başkan Kocamaz, “Peygamberimiz, hayatı boyunca sadece ve sadece Allah’tan gelen emirleri bizlere tebliğ etmiştir ve bunlara ilk olarak kendisi uymuştur. Dolayısıyla O’nun yürüdüğü yoldan yürümek, Allah’ın bizden istediği yoldan yürümektir.” dedi.
     Başkan Kocamaz mesajının sonunda, “Cenab-ı Allah, bizleri, ahlakı Kuran olan peygamber efendimizin yolundan ayırmasın. Tüm bu duygu ve düşüncelerle de başta Mersin Halkı olmak üzere tüm İslam aleminin Mevlit Kandili’ni kutluyorum.” dedi.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.