Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | SPOR | CÜ ile Gürcistan Üniversitesi arasında spor işbirliği protokolü

CÜ ile Gürcistan Üniversitesi arasında spor işbirliği protokolü

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) ile Gürcistan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Üniversitesi arasında akademik işbirliği protokolü imzalandı.

CÜ Senato Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Gürcistan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Üniversitesi Rektör Yardımcısı Vladimir Bozhadze, Dış İlişkiler Sorumlusu Prof. Dr. Ali Aksu, BESYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Gül, her iki üniversitenin beden eğitimi ve spor bölümü öğretim elemanları katıldı.


Protokol; akademik araştırmaların desteklenmesi, karşılıklı fayda sağlayacak akademik programlar geliştirme, iki üniversitenin ortak alanları ile ilgili bilgi ve materyal paylaşımı, öğrenci ve personel değişimi, akademik ve eğitim alanlarındaki etkinliklerin desteklenmesi gibi birçok konuyu kapsıyor.


Bu protokol kapsamında yerleşkedeki çim sahada CÜ Sivas Kangal’s Ragbi Takımı ile Gürcistan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Üniversitesi İberia Ragbi Takımı arasında oynanan uluslararası dostluk müsabakasını konuk takım 45-28 kazandı.

 

Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.