Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | KÜLTÜR VE SANAT | Mersin Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos kutlamalarına hazırlanıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos kutlamalarına hazırlanıyor

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir dizi etkinlik hazırladı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Zafer Haftası’nın 95. yıl dönümü münasebetiyle dolu dolu bir etkinlik programı hazırlandı. Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl Zafer Haftası dolayısıyla Türk milletinin ata sporu olan güreşi yaşatmak adına düzenlenen ve Mersinlilerin büyük ilgi gösterdiği 4. Geleneksel Karakucak Güreşleri’ne bu yıl birbirinden ünlü isimlerin yer alacağı konser programları eklendi.


Anamur’dan Toroslar’a kadar birçok ilçede düzenlenecek Karakucak Güreşleri’nin heyecanını yaşayacak olan Mersinliler, müsabakalar sonrasında düzenlenen konserlerle Zafer Haftası’nın coşkusuna ortak olacak.


Toroslar’da Kıraç rüzgarı esecek


Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan ve tümMersinlilerin ilçelerde ilgi ile izleyeceği Karakucak Güreşleri sonrasında düzenlenecek olan konser programları ise göz dolduruyor. Anamur’dan başlayarak Toroslar’ın Gözne yaylasında sona erecek olan güreşlerde, her akşam birbirinden ünlü isimler sahneye çıkarak, Mersinlilerle birlikte hep bir ağızdan şarkılarını ve türkülerini söyleyecek.


Türk müziğinin güçlü seslerinden Kıraç, 30 Ağustos Zafer Bayramı gecesindeMersinlilerle bir araya gelerek en güzel şarkılarını seslendirecek ve Zafer Bayramı’nın coşkusunu Mersinliler ile birlikte yaşayacak. Ünlü sanatçı Kıraç ile birlikte 30 Ağustos günü Bülent Serttaş, Ali Kınık ve Ahmet Öngel gibi isimler de Mersinlilerle birlikte zafer coşkusuna ortak olacak.


6 ilçede 20 konser


Büyükşehir Belediyesi, Karakucak Güreşleri’nin ilk günü olan 24 Ağustos’ta da etkinlikleri konserler ile tamamlayacak. 24 Ağustos günü Anamur’da Mustafa Yıldızdoğan, Yılmaz Taşoğlu ve Doğa Yavuz Uydacı gibi isimler konser verirken, 26 Ağustos günü Mut’ta Atilla Yılmaz, Şahika ve Aşık Devai de güreş sonrası sahne alarak hep bir ağızdan Mersinliler ile şarkılar söyleyecek.


27 Ağustos’ta Silifke ilçesinde Ankaralı Ayşe, Ahmet Şafak, Şahika ve Aşık Devai güreş programlarına renk katacakken, 28 Ağustos günü de Hüseyin Kağıt, Ankaralı Ayşe ve Atilla Yılmaz Erdemlililer ile bir araya gelecek.


29 Ağustos günü de Mustafa Yıldızdoğan, Ahmet Öngel ve Doğa Yavuz Uydacı daMersinlilere unutulmaz bir akşam yaşatacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı gününde ise Toroslar’ın Gözne yaylasında Kıraç, Bülent Serttaş, Ali Kınık ve Ahmet Öngel sahne alacak.

Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.