Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | TÜRKİYE GÜNDEMİ | Çavuşoğlu: 'Karlov'un ismini sokağa vereceğiz'

Çavuşoğlu: 'Karlov'un ismini sokağa vereceğiz'

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Moskova’da Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile gerçekleştirdiği ikili görüşmede “Karlov'un ismini sokağa vereceğiz, hem Ankara'da hem yüreğimizde yaşatacağız” dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, gerçekleştirilecek Suriye toplantısı için geldiği Moskova’da Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile ikili görüşme gerçekleştirdi. Çavuşoğlu ve Lavrov, Moskova'daki Suriye zirvesi öncesinde uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'la ilgili açıklamalar yaptı. Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Sizin büyükelçiniz bizim de dostumuz Andrey Karlov'a yönelik terör saldırısını bir kere daha lanetliyorum. Rusya en iyi diplomatlarını Ankara'da görevlendirir. Sayın Putin'in önerisini Cumhurbaşkanımız tereddüt etmeden kabul etti. Uzmanlarımız birlikte çalışacak, bu terör saldırısının ardındakini ortaya çıkaracaklar. Adını hem Ankara'da hem yüreğimizde yaşatacağız, Büyükelçiliğin bulunduğu sokağa ismini vereceğiz” dedi.

Lavrov, “Karlov'un öldürülmesine anında tepki gösterdiği için Türkiye'ye minnettarız. Karlov'un öldürülmesi alçak bir terör eylemi. Rus soruşturmacılar, Karlov'un öldürülmesini incelemek için Ankara'ya gitti. Karlov'un öldürülmesi ardında kimlerin olduğu olabildiğince çabuk bir biçimde ortaya çıkarılmalı. Karlov'un naaşı, Ankara'ya Rus soruşturmacıları götüren uçak ile Moskova'ya getirilecek. Karlov'un öldürülmesi trajedisi, bizi terörizmle daha kararlı bir biçimde mücadele etmeye zorluyor. Teröristlere herhangi bir biçimde müsamaha gösterilemez. Karlov'un öldürülmesi Rusya, Türkiye ve İran olarak yapacağımız üçlü görüşmeyi çok daha gerekli hâle getiriyor. Bugünkü üçlü görüşmede bir anlaşmaya varılmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.