Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | KÜLTÜR VE SANAT | AKDENİZ BELEDİYESİ MAHALLE EVLERİ, GELECEĞİN TİYATROCULARINI YETİŞTİRİYOR

AKDENİZ BELEDİYESİ MAHALLE EVLERİ, GELECEĞİN TİYATROCULARINI YETİŞTİRİYOR

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi’nin açtığı Mahalle Evleri’nde verilen kurslarla geleceğin tiyatrocuları yetişiyor.

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Mahalle Evleri, kurs ve atölye çalışmalarının meyvelerini topluyor. Kentin farklı bölgelerinde bulunan Mahalle Evleri, mahalle sakinlerinin sosyal yaşama daha fazla katılmasına, kadınlar ve gençler başta olmak üzere vatandaşların bilgi, birikim ve deneyimlerinin artmasına aracı oluyor. Bu kapsamda Karacailyas Mahalle Evi’nde tiyatro kursuna devam eden öğrenciler, ilk sahne deneyimlerini yaşadılar. Küçük kursiyerler, “Külkedisi” ile “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” masallarının tiyatro uyarlamasını sahnelediler. Akdeniz Belediyesi konferans salonunda yapılan tiyatro gösterimine genç tiyatrocuların aileleri, Mahalle Evlerinde eğitim gören öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Karacailyas Mahalle Evi’nde 10-12 yaş grubuna yönelik tiyatro kursları geçtiğimiz yıl Aralık ayında başladı. Tiyatroya ilişkin temel eğitimleri alan öğrenciler, “Külkedisi” ile “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” oyunlarına ise 2 ay gibi kısa bir zaman diliminde hazırlandılar. Mümin Eren tarafından sahneye uyarlanan ve Melike Aladağ’ın yönetmenliğini üstlendiği oyun, izleyicilerin beğenisini kazandı.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.