Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | TÜRKİYE GÜNDEMİ | UĞUR MUMCU MERSİN'DE ANILDI

UĞUR MUMCU MERSİN'DE ANILDI

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Gazeteci Uğur Mumcu, ölümünün 23. yılında Mersin'de düzenlenen programla anıldı.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti, CHP Mersin İl Başkanlığı ve sivil toplum kuruluşu temsilcilikleri tarafından Uğur Mumcu'nun Atatürk Parkı'ndaki anıtı önünde anma programı düzenlendi.
MGC Başkanı Ahmet Ünal, burada yaptığı açıklamada, Anadolu'daki gazeteciler olarak Uğur Mumcu'nun 23 yıl önce söylediklerini bugün yaşatmaya çalıştıklarını söyledi. Zor bir süreç içerisinde olduklarını belirten Ünal, "İşimiz zor ama kazanacağız. Nasıl Mustafa Kemal kazandıysa bizde kazanacağız. Yılmayacağız, üzülmeyeceğiz, dik duracağız. Nasıl Uğur Mumcular dik durduysa bizlerde onlara layık olarak dik durmaya çalışacağız. Mücadelemiz bundan sonrada sürecek. Biz Anadolu basını olarak söz veriyoruz. Kalemimizi kırmayacağız, satmayacağız" dedi.
CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ise Uğur Mumcu'nun fikirlerini yaymanın önemli olduğuna değinerek, Mumcu'nun fikirleriyle mücadele ateşinin devam edeceğini belirtti. Mumcu'nun fikirleri yüzünden öldüğünü dile getiren Atıcı, "O doğruyu bulma çabası için sarf ettiği çalışmalar nedeniyle korku saldı ve yok edildi. Mumcu, bize üzülmemeyi öğretti. Paramparça olan bedeninden binler, on binler doğdu ve bu ülkenin teminatı oldu" diye konuştu.
Anma etkinliğine katılanların ellerindeki karanfilleri anıta bırakmasıyla program sona erdi.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.