Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | SPOR | RIO OLİMPİYATLARI ELEME TURNUVASI SONA ERDİ

RIO OLİMPİYATLARI ELEME TURNUVASI SONA ERDİ

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin’de yapılan Badminton 2016 Rio Olimpiyat Oyunları Eleme Puan Turnuvası sona erdi. Turnuvada dereceye giren sporculara madalyalarını Mersin Valisi Özdemir Çakacak taktı.

Vali Çakacak, Servet Tazegül Spor Salonu’nda, 17-20 Aralık 2015 tarihleri arasında oynanan Badminton 2016 Rio Olimpiyatları Eleme Turnuvası "International Challenge Tournament" final karşılaşmalarını izleyerek ödül törenine katıldı. Çakacak’a, Vali Yardımcıları Ogün Bahadır ve Eyüp Sabri Kartal, Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik ile Asbaşkan Akif Sıtkı Esen de eşlik etti.
‘Bayan Çiftler’ kategorisinde Bulgaristan milli sporcularıyla karşı karşıya gelen Türk Milli Takım sporcuları Özge Bayrak ve Neslihan Yiğit‘in final karşılaşmalarını izleyen Çakacak, karşılaşma sonrasında Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Kocakaya ile birlikte milli sporculara madalyalarını takarak, ödüllerini verdi.
Badmintonda 32 ülkeden 104'ü yabancı 96'sı Türk olmak üzere 200 sporcunun katıldığı eleme müsabakalarında başarılı olan sporcular, 5-21 Ağustos 2016 tarihlerinde Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek olan olimpiyat oyunlarında mücadele edecekler.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.