Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | TÜRKİYE GÜNDEMİ | ÖZGECAN DAVASINDA KARAR...

ÖZGECAN DAVASINDA KARAR...

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Özgecan Aslan’ın vahşi bir şekilde öldürülmesiyle ilgili davada 3 sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı…

Tarsus’ta 11 Şubat 2015 tarihinde vahşice katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan davasının 3. duruşmasında karar çıktı. Katil zanlılarından Ahmet Suphi Altındöken, Fatih Gökçe ve baba Necmettin Altındöken ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca tecavüz ve diğer suçlardan da minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken’e 27, arkadaşı Fatih Gökçe’ye 24 yıl hapis cezası verildi.

Mahkemede son kez savunmaları alınan sanıklardan Fatih Gökçe; “Olay günü ben sesleri duymadım. Oraya gittiğimde Suphi gömlek giymiş ve üzeri kanlar içerisindeydi. Ben sapık değilim, sapık olsam sabıkam olurdu. Suçsuzum beraatımı istiyorum” dedi. Ardından söz alan baba Necmettin Altındöken ise “Benim de kızım var. Ben bilsem engellemez miyim? Suçsuzum” diye kendini savundu.

Zanlıların konuşmalarının ardından Mersin Barosu tarafından atanan Suphi Altundöken’in avukatı Kamil Veli Ak, Necmettin Altundöken’in avukatı İbrahim Kaplan ve zanlı Fatih Gökçe’nin avukatı Nazmi Karataylı savunmalarını okudu. Savunmaların okunmasının ardından karar açıklanmak üzere duruşmaya kısa bir süre ara verildi. Ve ardından karar açıklandı. Katil zanlılarından Ahmet Suphi Altındöken, Fatih Gökçe ve baba Necmettin Altındöken ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca tecavüz ve diğer suçlardan da minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken’e 27 ve hürriyeti yoksun bırakmaktan ayrıca 18, arkadaşı Fatih Gökçe’ye 24 yıl hapis cezası verildi. Cezalara herhangi bir indirim uygulanmadı.

Duruşma sonrası açıklama yapan amca Yaşasın Aslan; “Bugün Özgecan’ın aramızdan ayrılışının 295. günü. Bugün yeğenimin anne ve babasının evlilik yıldönümü… Adaletin tecelli etmesiyle Özgecanımız biraz huzur bulmuştur. Özgecan’ı unutmayacağız, unutturmayacağız diyenlerin bugün Özgecan’ı unuttuğu gündür. Bugünden sonra eğer ki sevgi ve barışın tüm dünyada egemen olmasını istiyorsak, bilgiye ve sevgiye gereken önemi tüm toplum olarak vermemiz gerekiyor” dedi.

Özgecan ailesinin avukatlarından Av. Sevim Küçük de adliye önünde yaptığı açıklamada; “Kadın cinayetleri davalarında kamu vicdanını rahatsız etmeyen kararların verilmesi önemlidir. Bugün bizim de talebimiz olan sanıklara herhangi bir indirim olmadan en ağır cezanın verilmesi önemlidir. Şiddet gören ve öldürülen tüm kadınlar bizim kadınlarımızdır. Bu nedenle hepsine sahip çıkıyoruz” şeklinde konuştu.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.