Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | TÜRKİYE GÜNDEMİ | SİLVAN OPERASYONUNU PROTESTO YÜRÜYÜŞÜNE İZİN VERİLMEDİ

SİLVAN OPERASYONUNU PROTESTO YÜRÜYÜŞÜNE İZİN VERİLMEDİ

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin’de, Emek ve Demokrasi Platformu tarafından Silvan’daki operasyonları protesto etmek için Tren Garı önünde düzenlenen yürüyüşe, polis can güvenliği nedeniyle izin vermedi.

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri, Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde devam eden operasyonları protesto etmek için yürüyüş düzenledi. Yürüyüş için öğle saatinde Tren Garı önündeki İstiklal Caddesi’nde toplanan grup, ellerinde pankartlar ve dövizlerle Silvan operasyonuna son verilmesini istedi. Sloganlar, zılgıtlar ve alkışlarla eylem yapan gruba, merkez Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Fazıl Türk de katıldı. Mersin Emniyet Müdürlüğü’nün, çok sayıda çevik kuvvet ekibi ve iki TOMA ile geniş güvenlik önlemi aldığı eylemde, kalabalığın caddeye inmesiyle trafik aksadı. Tek şeritten araç trafiği devam ederken, buradan Özgür Çocuk Parkı’na yürümek isteyen gruba, polis can güvenliğini gerekçe göstererek izin vermedi. Grubun önü, cadde üzerinde çevik kuvvet ekipleri tarafından kesilirken, eylemciler burada oturma eylemi yaptı.
Daha sonra polis tarafından caddenin araç trafiğine kapatılmasıyla burada grup adına açıklama yapan Mersin Emek ve Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü Kenan Hazar, Silvan’daki operasyonların derhal sona erdirilmesini istedi. Dün akşam Fransa’nın başkenti Paris’te yapılan ve çok sayıda insanın yaşamını yitirdiği saldırıları da lanetleyen Hazar, ”Reyhanlı, Suruç, Ankara ne ise bizim için Paris de odur. Bütün bu saldırıların arkasındaki güçler aynıdır. Paris katliamını yapanları ve arkasındaki insanlık düşmanı güçleri şiddetle kınıyor, Fransa halkının acısını paylaşıyor, baş sağlığı diliyoruz” dedi.
Grup, açıklamanın ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunarak, olaysız dağıldı.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.