Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANDI

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANDI

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısı Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı. Toplantıda birçok imar değişikliği ve ilçe belediyelerden gelen teklifler görüşüldü…

Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı 1. oturumu Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın başkanlık yaptığı toplantıya; Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve Mehmet Fazıl Türk, Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve çok sayıda meclis üyesi katıldı. Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ve Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can mazeretli olarak toplantıya katılmadı.

Meclis toplantısında ilk olarak Tunus’un güneydoğusunda bulunan Zarsis şehriyle kardeş şehir kurulması oylamaya sunuldu ve oyçokluğuyla kabul edildi. Daha sonra ilçe belediyelerden gelen imar değişikliği teklifleri sırasıyla oylamaya sunuldu. Zabıta Daire Başkanlığı’nın teklifi üzerine ‘Maktu Mesai Ücretlerinin Belirlenmesi’ de mecliste görüşülmek üzere oybirliğiyle kabul edildi.

Çukurova Belediyeler Birliği tarafından 8–13 Aralık 2015 tarihleri arasında Balkan ülkelerine düzenlenecek olan yurtdışı teknik temas ve inceleme programına, Çukurova Belediyeler Birliği üyelerine öncelik tanımak şartıyla Aralık ayı içerisinde 15 meclis üyesinin görevli olarak katılması, katılım ücretlerinin ‘Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu’ harcama kaleminden karşılanması konusu teklif edildiği sırada Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın 15 üyenin nasıl dağılacağını sorması üzerine kısa süreli şaşkınlık yaşandı.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.