Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | EKONOMİ | AŞUT: “SİYASİ REKABET ARTIK YERİNİ SİYASİ DAYANIŞMAYA BIRAKMALI”

AŞUT: “SİYASİ REKABET ARTIK YERİNİ SİYASİ DAYANIŞMAYA BIRAKMALI”

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, milletine kızan değil, onu anlayan bir siyaset beklediklerini belirterek, “Tüm siyasilerimiz, siyasetin ayrımcı dilini seçimle birlikte bırakmalı ve hizmet üretmelidir. Ekonomik anlamda ciddi yaralar aldık, iş dünyası arkasında istikrar görmek istiyor” dedi.

MTSO Başkanı Aşut, yaptığı yazılı açıklamayla 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendirdi. Seçimlerin demokrasinin omurgası olduğunu vurgulayan Aşut, halkın huzur içinde bir demokrasi geçirdiğini ve katılım oranı ile demokrasiye olan bağlılığını bir kez daha dünyaya duyurduğunu kaydetti. “Halkımızı kutluyorum” diyen Aşut, seçim sürecinin seçimle birlikte bitmesini ve artık ülkenin gerçek gündemlerine odaklanmasını diledi.
Seçimin ardından, iş dünyası olarak beklentilerini açıklayan Aşut, “Tüm siyasilerimiz, siyasetin ayrımcı dilini seçimle birlikte bırakmalı ve hizmet üretmelidir. İnsanımız iş bekliyor, aş bekliyor, gençler güvenli bir gelecek bekliyor, eğitim sistemimiz bilime dayalı bir reform bekliyor, ülkemiz tüm vatandaşları kucaklayacak, modern ve evrensel ilkeleri öne çıkaran bir Anayasa bekliyor. Ekonomik anlamda ciddi yaralar aldık, iş dünyası arkasında istikrar görmek istiyor. Seçimle birlikte siyasi rekabetin artık yerini, en azından ülkenin temel sorunlarında siyasi dayanışmaya bırakmasını umuyoruz. Milletine kızan değil, onu anlayan bir siyaset bekliyoruz. Demokrasilerin en az iktidar kadar önemli olan bir parçası olan muhalefetin artık katkı koyan bir siyaset izlemesini diliyoruz. Mersin iş dünyası, son 15 yılık süreçte yapılan işleri seyretmek yerine işin parçası olmuştur. Yeni Anayasa çalışmalarında masada Mersin vardı. Kardeşliğin tesisi anlamına gelen açılım sürecinde Mersin en etkin katkı koyucu oldu. Ekonomik anlamda yeni teşvik sisteminde Mersin siteme büyük katkı verdi. Bundan sonra da Mersin iş dünyası ülkemiz ekonomisi, hukuku, demokrasisi, birlik ve bütünlüğü adına devletin, hükümetinin yanında olacaktır. Demokrasi kazanıyorsa herkes kazanmış demektir” ifadelerini kullandı.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.