Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | KÜLTÜR VE SANAT | HADRA HAMAMI’NDA ATÖLYE VE KURS KAYITLARI BAŞLADI

HADRA HAMAMI’NDA ATÖLYE VE KURS KAYITLARI BAŞLADI

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi’nde fotoğraf ve sinema atölyelerinin yanı sıra şan ve çeşitli enstrüman kurslarının da verileceği yeni dönem kurs kayıtları başladı. Kursa katılmak isteyenler, 30 Ekim 2015 tarihine kadar başvuru yapabilecekler.

Akdeniz Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kiremithane Mahallesi’ndeki yaklaşık 100 yıllık tarihi geçmişe sahip Hadra Hamamı, Akdeniz Belediyesi tarafından restore edilerek 2 yıl önce kültür ve sanat etkinliklerinin yapıldığı bir mekan haline dönüştürüldü. Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi, yeni dönem kurs kayıtlarını almaya başladı. Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi’nde gençlere ve yetişkinlere yönelik yeni dönem kurs ve atölye çalışmaları programı belli oldu. Buna göre, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da sinema ve fotoğraf atölye çalışmaları yapılacak. Kendi branşında uzman ve akademisyenlerin kursiyerlerle birlikte yapacağı sinema atölye çalışmalarında senaryo, film çekim teknikleri, kurgu-montaj ve sinema tarihi gibi konular ele alınacak. Fotoğraf atölyesinde de fotoğraf gezileri düzenlenecek, fotoğrafçılık ekipmanları ve çekim teknikleri gibi konular ele alınacak.
Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi’nde yine müzik ağırlıklı kurslar da yer alacak. Ses eğitiminin verileceği şan kursunun yanı sıra çeşitli enstrümanların da eğitimi verilecek. Nefesli çalgılardan yan flüt, kaval ve mey kurslarının yer aldığı yeni dönemde, telli çalgılardan ise bağlama ve gitar kursları verilecek. Tüm kurs ve atölye çalışmalarının ücretsiz olarak verileceği eğitim döneminin sonunda başarılı katılımcıları onaylı sertifika dağıtılacak. Başvurular Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evinin Kiremithane Mahallesi’ndeki merkezine şahsen yapılacak.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.