Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | SICAK HAVA YANGIN RİSKİNİ ARTTIRIYOR

SICAK HAVA YANGIN RİSKİNİ ARTTIRIYOR

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin'de aşırı sıcak hava nedeniyle merkez ilçelerinde iki gün içerisinde otluk, çalılık ve ağaçlık alanlarda olmak üzere 32 yangın çıktı. Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yangınlara müdahale ederken, can kaybının yaşanmadığı yangınlarda mal kaybı ise asgari düzeye indirildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, sıcaklığın son günlerde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinin, mahalle aralarında bulunan otluk ve çalılık alanlarda yangın riskini arttırdığına dikkat çekildi. Haziran ayında normalin dışanda gerçekleşen yağışlar nedeniyle çalılık ve otluk alanlarda hızla büyüme gözlemlendiği ifade edilen açıklamada, "Sıcaklığın artmasıyla birlikte kuruyan bu bitkiler, yanıcı madde etkisi gösteriyor. Çiftçilerin ürünleri için de tehlike arz ediyor. Otluk ve çalılık alanlarda meydana gelen bu yangınlar tarımsal ve ormanlık alanları da etkisi altına alabiliyor" denildi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklaya göre, özellikle piknik alanları dışında bulunan bölgelerde piknik yapılmaması, aynı zamanda bu alanlara yanıcı ve parlayıcı özelliği bulunan maddelerin atılmaması konusunda duyarlı olunması gerektiği belirterek, yangınlara erken müdahale etmek için de vatandaşların, 110 itfaiye hattını arayarak ekiplere haber vermesi istendi.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.