Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | SİYASET | CHP İL BAŞKANI ÖZYİĞİT İDDİALARA CEVAP VERDİ

CHP İL BAŞKANI ÖZYİĞİT İDDİALARA CEVAP VERDİ

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, otogar esnafı Sinan Koç tarafından etik olmadığı iddia edilen, biri Suriyeli iki işadamı ile birlikte kurduğu ortak şirketteki hissesini Mayıs 2015’te Suriyeli ortağına devrettiğini açıklayarak, “İddia sahiplerinin gösterdikleri belge eski bir ortaklığın belgesidir” dedi.

CHP İl Başkanı Özyiğit, Mersin’de yeniden patlak veren otogar krizi kapsamında, hakkında ortaya atılan ‘etik dışı ortaklıkları var’ iddiasına yazılı bir açıklama yaparak cevap verdi. Otogar esnafı Sinan koç’un söz konusu iddiasının eski bir ortaklığa dayandığını belirten Özyiğit, son günlerde otogar esnafından bir kısmının, bir yıldır devam eden yeni otogar krizinden CHP’yi sorumlu tutmasını ve CHP’li 20 belediye meclis üyesini suçlamasını üzüntüyle izlediklerini vurguladı. Son günlerde şahsının da hedef alındığını dile getiren Özyiğit, “Bu çevreler, son olarak düzenlendikleri basın toplantısında, partimizden milletvekili adayı olan Seyit Özananar ve Suriyeli bir işadamı ile 2014 yılında kurduğumuz limited şirket ortaklığı ile ilgili kamuoyuna yanlış, eksik bilgi vermiş, sözlerini şahsıma hakaret boyutuna vardırmışlardır. Bir işadamı olarak, partimizden milletvekili adayı olmuş bir başka işadamıyla ve yabancı bir işadamı ile ortaklık kurmam, yasal ve etik açıdan bir eksiklik, kusur, suç teşkil etmemekle birlikte, kamuoyuna karşı sorumluluğum gereği bu konuda bilgi vermem gerekliliği hasıl olmuştur” ifadelerini kullandı.
İddia sahiplerinin, çok gizli, çok önemli bir belgeymiş gibi gösterdikleri belgenin, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın sicil kayıt belgesi olduğunu kaydeden Özyiğit, şöyle devam etti: “İddia sahipleri internet üzerinden araştırma yaparken, yasal ve etik açıdan hiçbir kusur içermeyen bir ortaklık belgesine ulaşmışlar ama o ortaklığın 1 yıl sonra bozulduğuna dair belgeye ulaşamamışlar. Seyit Özananar ve Suriyeli bir işadamı ile 2014 yılında kurduğumuz limited şirket ortaklığı, 5 Mayıs 2015’te, 1. Noter huzurunda, hisselerimizin Suriyeli ortağa devri ile sona ermiştir. Yani iddia sahiplerinin, şov yaparak gösterdikleri belge eski bir ortaklığın belgesidir. Bu işadamlarının faaliyet ve ticari ilişkilerine bakıp ‘Acaba CHP İl Başkanı’nda bir açık bulabilir miyiz’ diye çaba sarf etmek, herkesin ulaşabileceği belgeleri, çok önemli, gizli belgelermiş gibi basın toplantısında göstermek, bu şekilde basın mensuplarına ‘yanlış bilgi vermek’, senelerdir ticaret hayatı içinde olan bir esnafa yakışmamıştır. Bu arkadaşların, bundan sonraki süreçte, daha ciddi ve belgeye, bilgiye dayalı iddialarla basının karşısına çıkmasını, şahsımın ya da partililerimizin ticari faaliyetlerini inceleyip açık aramak yerine otogar esnafının sorununa çözüm bulmak için çalışmalarını temenni ediyorum.”
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.