Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | KÜLTÜR VE SANAT | ANAMUR 9. ULUSLARARASI KÜLTÜR VE MUZ FESTİVALİ

ANAMUR 9. ULUSLARARASI KÜLTÜR VE MUZ FESTİVALİ

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Ünlü sanatçı İrem Derici, Mersin'in Anamur ilçesinde düzenlenen festival kapsamında sahne alarak, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

Anamur 9. Uluslararası Kültür ve Muz Festivali, çeşitli etkinlik ve yarışmalarla sürüyor. Yüzme, kano, satranç ve şiir yarışmalarının ardından 'Aile Dostlarımız Yarışıyor' yarışması ile evcil hayvanlar yarıştı. Birbirinden güzel hayvanlar, yarış etkinlikleri ile izleyicilerin ilgisini kazandı. Hayvan sevgisine olan ilgiyi artırmak için düzenlenen yarışmalar sonunda dereceye giren hayvanların sahipleri altınla ödüllendirildi.
Festival kapsamında ayrıca Dart yarışları da düzenlendi. Dart yarışlarında yarışanlar engelli vatandaşlar oldu. Engelliler ile ilgili farkındalık oluşturmak için yapılan yarışlarda derece girenler ödüllendirildi.
Festival alanında kurulan Yörük çadırları ve ticari stantlar da büyük ilgi gördü. Stantlarda Yörük kültürünü simgeleyen yayık ayranı, sıkma ve börek satışları yapıldı, eski eşyalar sergilendi. Ticari stantlarda otomobilden dondurmaya birbirinden çeşitli ürünler satışa ve tanıtıma sunuldu.
Festivalin ikinci günü akşamında Mut Belediyesi Halk Oyunları ve Ankara Mamak Halk Dansları ekibi muhteşem bir gösteri sundu. Festival kapsamında gösteri sunan Ulu Resort Hotel Dans Grubu, Anamurlulardan büyük alkış aldı.
Anamur 9. Uluslararası Kültür ve Muz Festivali'nin ikinci gününün akşamında sahne alan sanatçı İrem Derici ise, muhteşem performansı ile yaklaşık 20 bin kişiyi adeta büyüledi. Birbirinden güzel şarkılarını Anamurlular için seslendiren İrem Derici, şarkı arası yaptığı konuşmada Anamur muzunun tercih edilmesi önerisinde bulundu. Sanatçı, zayıflamasının tek nedeninin Anamur muzu olduğunu söyledi.
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, konser sonunda sanatçı İrem Derici’ye eşi Meliha Türe ile birlikte plaket, muzlu kadın heykeli ve çiçek takdim etti. Program, havai fişek gösterileriyle son buldu.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.