Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | SAĞLIK | GÜNDEN GÜNE ERİYOR

GÜNDEN GÜNE ERİYOR

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin'de, yakalandığı bir hastalık sonrası yemeden içmeden kesilen 42 yaşındaki 3 çocuk annesi kadın, 60 kilodan 30 kiloya düştü.

Yakalandığı amansız hastalık nedeniyle günden güne eriyen ve her geçen gün biraz daha zayıf ve halsiz düşen Servet Korkmaz, geçen salı günü fenalaşınca yeniden hastaneye kaldırıldı. Toros Devlet Hastanesi Dahiliye Servisinde tedavisi süren Korkmaz, hastalığına derman arıyor. İki buçuk yıl önce bir akşam yemeği sırasında bir anda rahatsızlandığını ve yediklerini çıkarmak zorunda kaldığını anlatan Korkmaz, "O gün bugündür yemek yiyemiyorum. İki lokma ağzıma koysam midem bulanıyor, hemen çıkarıyorum. Gitmediğim doktor, gitmediğim hastane kalmadı. Tahlil sonuçlarında hiçbir şey çıkmıyor. Herkes 'tahlillerin temiz' diyor sadece psikolojik olduğunu söylüyorlar. Psikiyatriye gittim. Bana antidepresan verdiler. Antidepresan kullandığımda benim iştahımı değil, uykumu çoğaltıyor. Yemek yiyemiyorum sadece uyuyorum" dedi.
Doktorların bugüne kadar hastalığına teşhis koyamadıklarını, sorunun sadece psikolojik olduğunu söylediklerini ifade eden Korkmaz, hastalık nedeniyle ayakları ve yüzünde şişlik oluştuğunu söyledi.
Günden güne eridiğini, 60 kilodan 30 kiloya düştüğünü kaydeden Korkmaz, yemek yemek istediğini ancak bir türlü yiyemediğini belirtti. Şu an bile karnının aç olduğunu, ancak bir lokma bir şey yediğinde hemen geri çıkarmak zorunda kaldığını anlatan Korkmaz, "İstiyorum ama yiyemiyorum. 2,5 yıl öncesine kadar her şey normaldi. Akşam bir anda ne olduysa ikinci kaşıktan sonra midem kalktı ve bütün yediklerimi çıkardım. Sabah kalktığımda yine aynı şey oldu. Sonrasında artık ben şekerle açlığımı gidermeye başladım. Kaç kez doktora, hastaneye gittim ancak bir sonuç elde edemedim. Açım, yemek yemek istiyorum ama yiyemiyorum" diye konuştu.
Dermansız derdine derman aradığını ifade eden Korkmaz, "Derdime bir çare arıyorum. Yetkililerin bu konuda yardımcı olmalarını bekliyorum" ifadelerini kullandı.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.