Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | EKONOMİ | BAŞKONSOLOS BAZZAZ’DAN MIP YÖNETİMİNE İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI

BAŞKONSOLOS BAZZAZ’DAN MIP YÖNETİMİNE İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Irak Gaziantep Başkonsolosu Taaban Al Bazzaz, Mersin Limanı’nın Irak gibi komşu ülkeler için de büyük önem taşıdığını belirterek, Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. yönetimi ile Basra Limanı yönetiminin işbirliği yapması gerektiğini söyledi.

Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TISİAD) daveti ile geldiği Mersin’de bir dizi temasta bulunan Irak Gaziantep Başkonsolosu Taaban Al Bazzaz, Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş.’yi (MIP) ziyaret etti. MIP Kurumsal İlişkiler Müdürü Metin Altınsoy tarafından ağırlanan Başkonsolosu Bazzaz, Mersin Limanı ve MIP’in çalışmalarından oldukça etkilendiğini belirtti. Mersin Limanı’nın, Türkiye’nin dünyaya açılan kapılarından biri olduğuna işaret eden Başkonsolos, “Mersin Limanı bu bölge ve Irak gibi komşu ülkeleri için de büyük önem taşımakta. Bu anlamda işbirliğinin daha da artmasını sağlamalıyız. Özelde MIP yönetimi ile Basra Limanı yetkililerinin bir araya gelerek işbirliği yapması sağlanmalı. Tecrübeli MIP yönetimi deneyimlerini bizler ile paylaşabilir, hatta birlikte daha kazançlı işlere imza atabiliriz” dedi.
MIP Kurumsal İlişkiler Müdürü Altınsoy ise sinevizyon eşliğinde Mersin Limanı ile ilgili çalışmaları hakkında Bazzaz’a bilgi verdi. MIP yönetimi olarak limanın kapasiteni arttırmaya yönelik sürdürülen genişleme çalışmalarına da değinen Altınsoy, Irak’a yönelik taşımalar konusunda da şunları söyledi: “Iraklı çok sayıda müşterimiz bulunmakta olup, Irak’tan limanımıza daha çok ikinci el otomobil ve yağ sevkıyatları yapılmaktadır. Zaman zaman bizim dışımızdaki etkenler nedeniyle aksaklıklar yaşansa da Irak ile çalışmalarımız sürmektedir” diye konuştu.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.