Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | KÜLTÜR VE SANAT | 14. ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİ SONA ERDİ

14. ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİ SONA ERDİ

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın Yenişehir Kültür Merkezi’nde verdiği müthiş konserle sona erdi.

Mersin Devlet Opera ve Balesi Opera Sahnesi'nde gerçekleşen Uluslararası Müzik Festivali'nin kapanış konserine, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu, Festival Yürütme Kurulu Başkanı Selma Yağcı ve sanatseverler katıldı. Orkestranın yerini almasının ardından ünlü şef Selman Ada ve piyanist Roberto d’Olbia'nın sahneye gelmesiyle konser başladı. Selman Ada yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ilk bölümde dünyaca ünlü piyanist Roberto d’Olbia eşliğinde Mersinlilere büyülü bir sanat gecesi yaşatırken, konserin ikinci yarısında ise George Bizet ve Aram Haçaturyan’nın eserlerini sanatseverlerle buluşturdu. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası kapanışı ise Johannes Brahms’ın Macar dansı eseriyle yaptı. Vali Çakacak başta olmak üzere Mersinli sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşatan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, izleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.
Konser sonunda konuşma yapan Festival Yürütme Kurulu Başkanı Selma Yağcı, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın festivalin son gününe damga vurduğunu belirterek, Mersinlilerin sanata olan aşkını bir kez daha gördüklerini ifade etti.
Vali Çakacak ise, bu yıl 14.’sü düzenlenen festivalin Mersin’in sanat kenti kimliğine katkıda bulunduğunun altını çizerek, Selma Yağcı ile Mersin halkına teşekkür etti.
Festivalin kapanışında Mersinlilere unutulmaz bir gece yaşatan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın şefi Selman Ada’ya ünlü ressam Ahmet Yeşil’in bir tablosu Vali Çakacak tarafından hediye edildi.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.