Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | KÜLTÜR VE SANAT | KUBAT MERSİNLİLERİ COŞTURDU

KUBAT MERSİNLİLERİ COŞTURDU

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Ünlü halk müziği sanatçısı Kubat, 14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nin ücretsiz etkinlikleri kapsamında Folklorama ve Mersin Festival Orkestrası ile birlikte verdiği konserde Mersinlileri coşturdu.

14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali devam ediyor. Festivalin ücretsiz etkinliklerinde, Toroslar Belediyesi Amfi Tiyatro'da Mersin Festival Orkestrası eşliğinde Folklorama ile birlikte konser veren Kubat, Mersin'lilere türkü dolu bir gece yaşattı. Konsere katılanlar klasik müzik ile harmanlanan türkülere coşkuyla eşlik etti. ‘Sarı Gelin'den ‘Çökertme'ye, ‘Kekliği Düz Ovada Avlarlar'dan ‘Aman Adanalı Canım Adanalı'ya kadar Anadolu'nun sevilen türkülerini çok sesli olarak yorumlayan Kubat ve Folklarama, Mersinlilere müzik ziyafeti çekti. Konserin şefliğini Serdar Yalçın yaparken, konser boyunca Kubat'a Ayten Telek, Zafer Erdaş, Sevim Zerenaoğlu, Gökhan Ürben, Hüseyin Likos ve Deniz Likos solist olarak eşlik etti.
Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'nın da izlediği konser sonunda sanatçılara ve festivale destek olanlara plaket verildi. Sanatçılara plaket takdim etmek üzere sahneye çıkan Başkan Tuna, böyle bir konserin Mersin'de yapılmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyleyerek, sanatçılara ve tüm festival destekçilerine teşekkür etti.
Sanatçılara plaket verilmesinin ardından festivali takip eden ve haberleri ile festivale katkı sağlayan basın mensuplarına da plaket sunuldu. Konseri takip eden isimlerden olan İsmail Küçükkaya da yaptığı konuşmada, Mersin'de bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu, Mersin ile arasında özel bir bağ bulunduğunu belirtti. Küçükkaya'ya plaketini Tuna takdim etti.
Kubat ve Folklorama bu akşam ve yarın da halkla buluşmaya devam edecek. Bu akşam Mersin Üniversitesi Amfi Tiyatro'da sahne alacak olan Kubat ve Folklorama, yarın akşam da Tarsus Belediyesi 75. Yıl Açık Hava Gösteri Merkezi'nde olacak. Tüm halkın katılımına açık olan konserler saat 20.00’de başlayacak.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.