Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | KÜLTÜR VE SANAT | HAKAN AYSEV ŞARKILARINI HALK KOROSU EŞLİĞİNDE SÖYLEDİ

HAKAN AYSEV ŞARKILARINI HALK KOROSU EŞLİĞİNDE SÖYLEDİ

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Türkiye'nin güçlü seslerinden Hakan Aysev, 14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında verdiği konserle gönüllerde bir kez daha taht kurdu.

Mersin'in kültürel ve tarihi miraslarından olan Soli Pompeiopolis Antik Kenti'nde gerçekleşen konserde, Hakan Aysev'e MBB Kent Orkestrası eşlik etti. Ücretsiz konsere halk yoğun ilgi gösterirken, Hakan Aysev başta Neşet Ertaş, Tanju Okan ve Özdemir Erdoğan olmak üzere sevilen sanatçıların unutulmaz eserlerini yeniden yorumlarken, izleyiciler de Aysev'e eşlik etmeyi ihmal etmedi. Aysev, hemen hemen her şarkısını dev bir koro eşliğinde söylerken, izleyenlere iki saatlik bir müzik şöleni yaşattı. Repertuvarında dünyaca ünlü İtalyan tenor Luciano Pavarotti'nin eserlerine de yer veren Aysev, Mersinlilerle bu akşam ikinci buluşmasını gerçekleştirecek.
Dünyaca ünlü İtalyan tenor Luciano Pavarotti'nin öğrencisi olan ve ünlü tenora benzerliği nedeniyle 'Türk Pavarotti' olarak anılan Aysev, Norveç, Texas, Bern ve Düsseldorf başta olmak üzere dünyanın çeşitli şehirlerindeki operalarda misafir sanatçı olarak yer alırken, 2005 yılında Buenos Aires Teatro Colon'da König Kandaules operasında başrol oynadı. Ayrıca Barcelona Senfoni Orkestrası eşliğinde Beethoven'ın 9. Senfonisini seslendiren Aysev, sadece ülkemizin değil dünyanın da yakından takip ettiği çok özel bir isim.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.