Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | KÜLTÜR VE SANAT | 14. MERSİN ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİ

14. MERSİN ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİ

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Klasik müziğe yepyeni bir soluk getiren Pagagnini, verdikleri konserle izleyenleri kendine hayran bıraktı.

14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında Mersinlilerle buluşan Pagagnini, klasik müzikteki yeteneklerini Mersin Kültür Merkezi'ndeki konserle sahneye taşıdı. Kemanda Ara Malikian, Eduardo Ortega, Fernando Clemente'nin viyolonselde de Guerorgui Fourdnajev'in yer aldığı Pagagnini, geniş yelpazedeki repertuarları ile izleyenlere çok farklı bir klasik müzik deneyimi yaşattı.
Klasik müzik tarihinin en önemli keman virtüözlerinden efsane Paganini'nin eserlerinden ilham alan Pagagnini Topluluğu, iki saat boyunca izleyicilere tansiyonu hiç düşmeyen bir gösteri sundu. Seyirci ile interaktif bir ilişki kuran Pagagnini'nin gösterisinde eğlence ve müzik biraradaydı. Büyük beğeni toplayan gösteri sonrası grup üyelerine hediyelerini vermek üzere sahneye çıkan Festival Komitesi Yürütme Kurulu Başkanı Selma Yağcı, konsere katılan herkese teşekkür ettikten sonra dünyaca ünlü ressam Ahmet Yeşil'in resimlerinin birer kopyasını Pagagnini üyelerine takdim etti.
14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali'nin, 6 Mayıs'ta 'Uzakdoğu'dan Anadolu'ya Esintiler' konseri ile devam edeceği bildirildi.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.