Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | AYŞE NİNE EKMEĞİNİ ÇÖPTEN ÇIKARIYOR

AYŞE NİNE EKMEĞİNİ ÇÖPTEN ÇIKARIYOR

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin’in Silifke ilçesinde kağıt toplayarak geçimini sağlayan 70 yaşındaki Ayşe Yatman, sırtına yüklediği kağıtları kilometrelerce uzağa taşıyor.

Özel yapım el arabasıyla çöp konteynırlarından karton, pet şişe, cam, poşet gibi atıkları toplayarak geçimini sağlamaya çalışan Ayşe Yatman, oturduğu evin kirasını, yiyeceğini bu yolla karşılamaya çalışıyor.
Yetkililerden oturacak bir ev ve karnını doyuracak bir aş isteyen Ayşe Yatman, geçim sıkıntısı nedeniyle çöp konteynırlarından, cadde ve sokaklardan atık maddeleri toplayarak yaşam mücadelesi verdiğini söyledi. 
Geçmiş zamanlarda lokantada bulaşıkçılık, simitçilik yaptığını söyleyen Ayşe Yatman, çöpten topladığı eşyalardan ancak 20 ile 30 TL arasında gelir sağlıyor. 
Silifke’de yalnız başına yaşadığını belirten Ayşe Yatman, “Hayatın bu zorlu mücadelesinde ayakta kalabilmek için elimden geleni yapıyorum. Ekmeğimi çöpten çıkarıyorum. Geçimimi sürdürebilmek için çalışmak zorundayım. Allah yeter ki sağlık versin. Çoğu zaman evime ekmek götüremediğim günler bile oluyor. Ama yılmadan, usanmadan çalışmaya devam ediyorum” dedi. 
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.