Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | KÜLTÜR VE SANAT | 2. MERSİN KÜLTÜR FESTİVALİ BAŞLIYOR

2. MERSİN KÜLTÜR FESTİVALİ BAŞLIYOR

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Bu yıl, 'Biz Mersin’iz, Mersin Türkiye’dir sloganı ile gerçekleştirilecek olan 2. Mersin Kültürler Festivali, 17-18-19 Nisan’da Cumhuriyet Meydanı’nda Mersinlilerle buluşacak.

Mersin Valiliği himayelerinde, Mersin Bürokrat ve İş Adamları Derneği (MEBİDER) koordinatörlüğü ile Mersin’deki hemşeri ve kültür dernekleri işbirliğinde gerçekleştirilecek olan 2. Mersin Kültürler Festivali hazırlıkları tamamlandı. 17 Nisan saat 14.00’de tren garından başlayacak olan festival, kortej yürüyüşünün ardından 3 gün boyunca Cumhuriyet Meydanı’nda çeşitli etkinliklerle sürecek.
Festival kapsamında Mersin’in Yaşayan Değerleri Ödül Töreni ile hattat Etem Çalışkan, orkestra şefi Murat Kodallı ve Mersinli hayırsever Eyüp Aygar’a 'Mersin’in Yaşayan Değerleri Ödülleri’ takdim edilecek. Hemşeri ve kültür dernekleri kendi yörelerine özgü konser, yöresel oyunlar ve yöresel tatlarının yanı sıra, 3 Boyutlu Mersin Fotoğrafları Sergisi, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Türk Halk Müziği Sanatçısı Yıldız Çam konseri, Mersin Devlet Klasik Türk Müziği Korosu konseri, Mersin Devlet Opera ve Balesi Lüküs Hayat Müzikali, Güldestan Modern Dans Gösterisi, Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, Aşuk ile Maşuk Seyirlik Oyunu ve animasyon gösterileri Mersinlilerle buluşacak.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.