Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | SRS MEDYA YENİ YAYIN DÖNEMİNİ KUTLADI

SRS MEDYA YENİ YAYIN DÖNEMİNİ KUTLADI

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin İmece Gazetesi, Radyo Sinko ve Pratikhaber Gazetesi’nin bağlı bulunduğu SRS Medya, yeni yayın dönemini tanıtım kokteyliyle kutladı. SRS Medya Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Koç, yeniden Anadolu gazeteciliğini canlandırmak ve bu heyecanı Mersin’den tüm Anadolu’ya yaymak istedikleri söyledi.

Mersin İmece Gazetesi, Radyo Sinko ve Pratikhaber Gazetesi’nin bağlı bulunduğu SRS Medya, yeni yayın dönemi kapsamında Yenişehir Kültür Merkezi’nde tanıtım kokteyli düzenledi. SRS Medya’nın yeni dönem hedeflerinin de paylaşıldığı geceye, CHP Mersin Milletvekilleri Aytuğ Atıcı, Ali Rıza Öztürk, İsa Gök ve Vahap Seçer’in yanı sıra, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanvekili Yılmaz Karaca, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal, Basın İlan Kurumu Mersin Şube Müdürü Umut Çor, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, işadamları ve çok sayıda gazeteci katıldı.
SRS Medya Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Koç’un, konuklarını kapıda karşıladığı gecede, SRS Medya’nın tanıtım filmi izlendi. Gecede açılış konuşmasını yapan Sinan Koç, “Yıllardır kent siyaseti ve ticaretinin içinde yer alan biri olarak, hayatımın en heyecanlı günlerini bugünlerde yaşadığımı bilmenizi istiyorum. Mersinimize sahip çıkmanın, en önemli ayaklarından birinin yerel medyaya sahip çıkmak olduğunu bilerek, kent demokrasisine, özgür basına ve kent yaşamına dair tüm gelişmelere olumlu yönde katkı sunabilmek adına ekibimizle birlikte bir yola çıktık” dedi.
“EN İYİSİNİ YAPABİLMEK ADINA VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”
Yıllarca MER-KOÇ Group olarak faaliyet gösterdikleri Mersin’de, SRS Medya’yı kurarak, Pratikhaber Gazetesi ile başlayan yolculuklarına geçtiğimiz sene İmece Gazetesi ve Radyo Sinko’yu da dahil ettiklerini anlatan Koç, “Mersin İmece Gazetesi 16 yıldır bu kentte gazetecilik alanında önemli başarılara imza atmıştır. Biz de Mayıs ayından bu yana yönetimini devraldığımız Mersin İmece Gazetesi’nde, elimizden gelenin en iyisini yapabilmek adına var gücümüzle çalışıyoruz. Daha önce 8 sayfa çıkan gazetemizi 14 sayfaya, 2 olan renkli sayfa sayısını 4’e, haftanın 6 günü olan gazete basım gününü 7’ye çıkardık. Şu anda Mersin’de haftanın 7 günü yayınlanan ve merkezle birlikte 13 ilçenin tamamında tüm bayiler aracılığıyla dağıtımı yapılan tek gazete olmamızın haklı gururunu yaşıyoruz. Tam sayfa yerel bulmacamız ve 40 kişilik kadromuzla da Mersin basın tarihine not düştüğümüzü düşünüyoruz” diye konuştu.
Silifke ilçesindeki SES Radyo’yu bünyelerine katarak, Mersin merkeze taşıdıklarını ve Radyo Sinko adıyla yayın hayatına devam ettiğini belirten Koç, radyonun kısa sürede ‘kent radyosu olduğunu, 3 yıldan bu yana haftalık olarak yayınlanan Pratikhaber Gazetesi’nin ise ilk göz ağrıları olduğunu vurguladı.
“YARIN İÇİN VARIZ”
Yeniden Anadolu gazeteciliğini canlandırmak ve bu heyecanı Mersin’den tüm Anadolu’ya yaymak istediklerini ifade eden Koç, “Kaliteli, doğru, güvenilir ve halkın sesi olan bir yayıncılık anlayışını hakim kılmak amacıyla çıktığımız bu yolda, heyecanımızı bizlerle paylaştığınız ve bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Son teşekkürüm ise gecesini gündüzüne katarak özveriyle görev yapan değerli çalışma arkadaşlarıma, desteklerini her zaman yanı başımızda hissettiğimiz kıymetli okurlarımıza ve dinleyenlerimize. Biz ‘yarın’ için ‘yarınlar’ için varız. Birlikte, daime ileriye gideceğimize olan inancımız tamdır” şeklinde konuştu.
Gecede bir konuşma yapan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanvekili Yılmaz Karaca ise daha önce böylesine ciddi ve güzel hazırlanılmış bir sunumun tek örneğine Eskişehir’de rastladığını dile getirerek, “Eşine bir tek Eskişehir’de rastladığım bu ciddiyet ve özveri beni son derece gururlandırdı. Anadolu basını kabuğunu böyle kırdığı sürece yarınlar her daim aydınlık olacaktır” ifadelerini kullandı.
Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan da bir ülkede demokrasiden ve özgürlükten bahsedebilmek için basının özgür olması gerektiğini söyleyerek, “Maalesef ülkemizde basın özgürlüğü ve düşünce hürriyeti kelepçelidir. Yerel medyadan başlayacak olan atılımın tüm ülkeye yayılmasıyla güç erklerinin özgürlüğe vurduğu kelepçe aşındırılabilecektir” dedi.
Basın İlan Kurumu Mersin Şube Müdürü Umut Çor ve Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal’ın da birer konuşma yaptığı gecede, konuşmaların ardından, canlı müzik eşliğinde kokteyl verildi.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.