Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | İNGİLİZ GURMELER ERDEMLİ’DE

İNGİLİZ GURMELER ERDEMLİ’DE

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu bir organizasyon ile Gaziantep, Adana ve Mersin’e davet edilen İngiliz gurmeler ve gazeteciler, programın Erdemli ayağında Erdemli Belediyesince ağırlandı. Akşam saatlerinde Erdemli Belediyesini ziyaret eden heyete Erdemli Belediyesi Meclis üyeleri tarafından tablo armağan edildi.

Ülkemizin yöresel lezzetlerini görmek ve incelemek üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye’ye davet edilen İngiliz gurme ve gazeteciler, program çerçevesinde Erdemli’ye gelerek, Erdemli Belediyesi'nin konuğu oldular. Gün boyunca Erdemli’nin tarihi yerlerini gezen heyet üyeleri Kızkalesi’ne hayran kaldıklarını dile getirdiler. Ayaş ve Kızkalesi’nde denize giren ve bölgesel lezzetler hakkında bilgi alan İngiliz heyet Erdemli kültüründen etkilendiklerini ve tekrar gelmek istediklerini beyan ettiler.
Programın akşam saatlerinde Erdemli Belediye Başkanlığını ziyaret eden heyeti Erdemli Belediye Meclis üyeleri, Adem Gürsoy, Mehmet Topkara, Ali Yön ve İbrahim Tepe ağırladı. Başkanlık makamında yapılan görüşmelerde programın içeriği ve yapılan incelemeler hakkında bilgi alan meclis üyeleri İngiliz heyeti 2015 Mayıs ayı içerisinde Erdemli’ye davet ettiler. Erdemli hakkında geniş bilgilerin anlatıldığı ziyarette Belediye Meclis üyeleri sadece Erdemli’ye has ayrı bir program için İngiliz gurme ve gazetecileri ağırlamak istediklerini belirttiler.
Erdemli’yi çok beğendiklerini belirten İngiliz heyet üyeleri ise davetten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Bu davete sıcak baktıklarını ifade eden heyet, karşılıklı olarak ziyaretlerin gerçekleşebileceğini ve bunda da fayda gördüklerini söylediler. Önümüzdeki yıl içerisinde tekrar Erdemli’ye gelmek istediklerini kaydeden İngiliz gurme ve gazeteciler, Erdemli’nin hem turizm hem de tarihsel olarak keşfedilmeyi bekleyen bir yer olduğuna vurgu yaptılar.
8 kişilik gurme ve gazetecilerden oluşan heyete Erdemli Belediyesi Meclis üyeeleri, günün anısına Erdemli kültür hayatını anlatan ve Yörük çadırı konulu bir tablo hediye ettiler.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.