Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | SİYASET | İHSANOĞLU'NA DESTEK

İHSANOĞLU'NA DESTEK

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Atatürkçü Düşünce Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği ve Yeni Kuşak Köy Enstitüler Derneği Mersin Şubesi üyeleri, yaptıkları basın açıklaması ile Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek vereceklerini açıkladılar.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde (MGC) bir araya gelen üyeler, Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek istediler. Burada üyeler adına açıklamalarda bulunan Yeni Kuşak Köy Entstitüleri Derneği Mersin Şube Başkanı Serdar Erkan, "Maceraya gerek yok. Parlamentonun üstünlüğüne dayanan Atatürk Cumhuriyetine inandığını ifade eden, birleştirici dil kullanan tek aday olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekliyoruz. Tüm Mersinlileri seçimlere mutlaka katılarak oy kullanmaya ve 17.00'dan sonra oylarına sahip çıkmaya davet ediyoruz. Böylelikle 12 yıllık tarihi demokrasi içinde değiştirmenin onurunu yaşamalarını ve çocuklarına bu onurlu mirası bırakmalarını diliyoruz" diye konuştu. 
10 Ağustos'da Cumhurbaşkanının ilk kez halk oyuyla seçileceğini vurgulayan Erkan, "Böylelikle 2011 seçimleri ile halkın seçtiği TBMM'nin yanı sıra doğrudan halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanı olacak ve yasama, yargı ve yürütme olarak ayrılan ve güçler ayrılığı ilkesine dayanan demokrasimiz, halkın seçtiği TBMM'nin ve halkı seçtiği Cumhurbaşkanı ile yeni bir rejime geçecektir. Çünkü Cumhurbaşkanı adaylarından biri Cumhurbaşkanı olursa taraf olacağını, daha çok icranın içinde olacağını şimdiden bizzat ima ve ifade etmesiyle parlamentonun üstünlüğüne ve güçler ayrılığına dayanan mevcut Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin, her gün yaşayacağı gerilimlerle daha çok zorlanacağına ve 91 yılda belirli bir olgunluğa erişen demokrasimizin daha çok zarar göreceği otoriter bir rejime dönüşeceğine inanıyoruz. Seçilmiş padişahların daha sonra devlet gücünü ve olanaklarını kullanarak, iktidardan seçimle gitmediklerinin örnekleri de çoktur. Bu konuda hemen aklımıza sözde cumhuriyet olan Irak'ta Saddam Hüseyin, Suriye'de Esat, Libya'da Muammer Kaddafi'nin yönettiği tek adam rejimleri gelmektedir. Bu kabul edilemez bir durumdur" şeklinde konuştu.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
5.00
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.