Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI’NDAN DENİZ TEMİZLİĞİ

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI’NDAN DENİZ TEMİZLİĞİ

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı, özellikle çocukların katılımını sağlayarak Mersin sahillerinde “Dünya Çevre Günü Deniz Temizliği” etkinliği düzenlendi.

Mersin Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında, merkez Yenişehir ilçesi Kültür Park Galatasaray Meydanı ile Mezitli ilçesinin Soli Sahili arasında deniz temizliğine yönelik etkinlik düzenlendi. Halkın ve özellikle çocukların, deniz çevresinin korunmasına ve geliştirilmesine ilişkin bilinçlenmeleri ve denizlerin sürdürülebilir kullanımı konusunda farkındalıklarını artırmak amacıyla gerekçeleştirilen “Dünya Çevre Günü Deniz Temizliği” etkinliğine kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, dernekler ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinesinde Deniz İzcileri Grubu ile gönüllü vatandaşlardan oluşan yaklaşık 200 kişilik grup katıldı.
Etkinlikte, dalgıçlar tarafından belirlenen alan içerisinde deniz dibi ve deniz yüzeyi taranarak, dalış timleri tarafından kirliliğe neden olan malzemeler denizden çıkartılırken, etkinliğe katılanlar tarafından da deniz kıyısında bulunan yaklaşık 1 ton çöp toplandı.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.