Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | SPOR | ÖZEL SPORCULAR TÜRKİYE JİMNASTİK ŞAMPİYONASI MERSİN'DE BAŞLADI

ÖZEL SPORCULAR TÜRKİYE JİMNASTİK ŞAMPİYONASI MERSİN'DE BAŞLADI

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından düzenlenen ve 22 şehirden 100 zihinsel engelli sporcunun katıldığı 'Özel Sporcular Türkiye Jimnastik Şampiyonası', açılış seremonisi ile başladı.

Mersin Jimnastik Salonu'nda yapılan açılışa, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Vali Yardımcısı Nihat Karabiber, Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi Başkanı Mustafa Saçıkara ile sporcular ve aileleri katıldı. Sporcuların geçiş töreni ile başlayan şampiyonada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ayrıca turnuvaya katılan özel okul ve spor kulüplerinin isimleri tek tek okunarak seyircilere tanıtıldı.

BAŞKAN AYDIN: "BİZ HAYATIN HER ALANINDA OLACAĞIZ"
Açılışta konuşan Özel Sporcular Federasyonu Başkanı Birol Aydın, federasyon olarak haftada bin özel sporcuya 14 dalda spor yaptırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, "Biz, hayatın her alanında olacağız. Bu dünyada biz de varız. Son 10 yılda engelliler altın çağını yaşamaktadır. Sayın Valimizin bugün bu salonda bizlerle birlikte olması Türkiye Cumhuriyeti’nin engellilere ne kadar saygı duyduğunun kanıtıdır. Tüm çocuklarımız adına kendisine şükranlarımı sunuyorum. Mersin, her zaman ilklerin şehri olmuştur. Bu güzel organizasyonda çocuklarımız hayatın her alanında olduğu gibi jimnastik sporunda da var olduklarını gösterecekler. Bugün burada denizi görmeyen çocuklarımız var. Buradan ayrıldıktan sonra Mersin’in güzelliklerini kendi illerinde tanıtacaklar. Ben şampiyonamıza destek veren herkese teşekkür ediyor, sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

VALİ GÜZELOĞLU: "BU TESİSLER, BU ÖZEL VE GÜZEL ÇOCUKLARLA DEĞER KAZANDI"
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise bu organizasyona emek veren herkesi tebrik ederek, "Bu özel çabanın asıl sahibi anne babalara teşekkür ediyor, yüreklerine sağlık diyorum. Tüm imkanlarımızı, kapasitemizi ve tesislerimizi bu çocukların mutlu olmaları, her şeyi yapabilecek bir birey olduklarını ortaya koymaları için açıyoruz. Dünya çapında olan bu tesisimizde gerçekleştirdiğimiz Akdeniz Oyunları’nda tüm dünya sporcuları İstiklal Marşımızı dinledi ve bayrağımızı alkışladı. Bu salonda bugün bu şampiyonanın düzenlenmesi en az o günkü kadar bizlere mutluluk verdi. Bu tesisler, bu özel ve güzel çocuklarla değer kazandı” diye konuştu.
Şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını kaydeden Vali Güzeloğlu, "Çocuklarımızın ve ailelerinin mutluluğu ve gülümsemenin yüzlerinden eksik olmaması için Mersin Valiliği olarak çok özel bir sorumluluk üstleniyoruz. Sporcularımız ve aileleri Valiliğimizin misafirleri olarak turnuvanın ardından deniz kıyısında bir tesiste dinlenecekler, yorgunluklarını atacaklar ve illerine dönecekler. Hepsini içtenlikle sevdiğimizi ve onlara karşı özel bir sorumluluk hissettiğimizi paylaşıyorum. Tüm anne, baba ve konukları sevgiyle selamlıyor, şampiyonamızın başarılı geçmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından, yarışmalar başladı. İki gün sürecek olan şampiyonada down sendromlu, otistik ve mental olmak üzere 100 zihinsel engelli sporcu, ritmik ve artistik branşlarda yarışacak.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.