Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | 70 KİŞİLİK MEVSİMLİK İŞÇİ KADROSUNA 2 BİN 355 KİŞİ BAŞVURDU

70 KİŞİLİK MEVSİMLİK İŞÇİ KADROSUNA 2 BİN 355 KİŞİ BAŞVURDU

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’ne, orman yangınlarıyla mücadele kapsamında alınacak 70 kişilik mevsimlik işçi kadrosuna 2 bin 355 kişi başvurdu. Noter huzurunda belirlenen adaylardan 70’i, yapılacak mülakatla 6 aylığına mevsimlik işçi olacak.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, orman yangınları ile mücadele hizmetinde yılda 5 ay 29 gün çalıştırılmak üzere Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’ne 70 mevsimlik işçi alınacak. Mevsimlik işçi olabilmek için 70 kişilik kadroya 2 bin 355 kişinin başvurması üzerine Mersin Orman İşletme Müdürlüğü Davultepe Orman İşletme Şefliği Kuyuluk Orman Deposu’nda 22 Mayıs 2014 tarihinde kura çekimi yapıldı. Orman Bölge Müdür Yardımcısı Durmuş Bilal Akkuş’un başkanlığında Personel Şube Müdürü ve İşçi Sosyal İşler Şefi nezaretinde Mersin 5. Noter Vekili tarafından yapılan kura çekiminde, 70 kişi için işletme müdürlükleri bazında 3 katı asil ve 3 katı yedek liste belirlendi.
Kura ile ilgili açıklama yapan mersin Orman Bölge Müdürü Abit Baca, "Aralarında kadınların da bulunduğu 2 bin 355 kişi mevsimlik işçi olabilmek amacıyla başvuruda bulundu, 70 kişi alacağız. İşçilerimiz orman yangınlarını söndürme faaliyetlerinde çalışacak. İnşallah kurumumuz ve çalışanlar için hayırlısı olur. Mülakata katılacak tüm işçilerimize şimdiden başarılar diliyorum” dedi.
Belirlenen asil adaylardan Anamur, Bozyazı ve Mut İşletme Müdürlükleri için belirlenenler 10 Haziran 2014, Tarsus, Silifke ve Gülnar İşletme Müdürlükleri için belirlenenler ise 11 Haziran 2014 tarihlerinde nüfus cüzdanı, diploma, ikametgah belgesi ve ehliyet ile birlikte Kuyuluk Orman Deposu’nda genel kültür ve uygulama (sürüş tekniği) sınavına tabi tutulacaklar. Sınava gelmeyen ve eksik evrakla gelenlerin yerine yedek listenin 1. sırasındaki adaydan başlamak üzere sınava kabul yapılacak. Mülakatta başarılı olanlar, verilen kadro miktarı göz önüne alınarak işe alınacak. Sınav sonucu Bölge Müdürlüğü’nün internet sayfasında ve ilan panosunda ilan edilecek.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.