Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | TRAFİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ

TRAFİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin'de Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında 900 ilkokul öğrencisi, Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü (POMEM) Tiyatro Kulübü tarafından hazırlanan 'Afacan Trafik Melekleri' tiyatrosunu izledi.


Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Trafik Haftası etkinliklerine devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda 18 okuldan 900 öğrenciye tiyatro izletildi. Mersin POMEM Tiyatro Kulübü tarafından hazırlanan 'Afacan Trafik Melekleri' tiyatrosunu, POMEM Müdürü Nesih Özmen, Trafik Denetleme Şube Müdürü Mehmet Özer, emniyet amirleri, öğretmenler ve öğrenciler izledi. Yaklaşık 1 saat süren tiyatroda öğrencilere trafik kuralları ile ilgili bilgiler verildi. Çocuklara ayrıca trafik kurallarıyla ilgili çeşitli broşürler ve materyaller dağıtıldı.
Etkinliklerle ilgili konuşan Müdür Mehmet Özer, "Etkinliklerimiz özellikle çocuklara dönük. Çünkü biz çocuklarımızı trafik kuralları konusunda bilinçlendirirsek inanıyorum ki gelecekte bugün yaşadığımız çoğu sorunu yaşamayacağız. Amacımız da bu zaten. Ufak yaşlarda çocuklarımıza trafik bilincini yerleştirmeye çalışıyoruz. Bunu da yaparken konferans, toplantının yanında bu tür tiyatro, müzikli gösteri tarzında çalışmalar yapmaya çalışıyoruz. Çünkü bu çalışmalarla çocuklarımıza daha kolay öğretmek istediklerimizi öğretebiliyoruz" diye konuştu.
Etkinlikler kapsamında bilgi yarışması da yaptıklarını kaydeden Özer, "Okullar arasında bilgi yarışması düzenledik. Onun da finalini yaptık. Bunun yanında hafta boyunca çeşitli okullara gidilerek öğrencilere konferanslar veriliyor, verilecek. Lütfen vatandaşlarımız da trafik kurallarına uysunlar. Ülkemizde kazaya en çok sebep veren konu aşırı hız. Özellikle bu konuda vatandaşlarımız duyarlı olsunlar. Birde çok yakın diyerek emniyet kemeri takmamazlık yapmasınlar. Çünkü emniyet kemeri can kurtarır. Bu yüzden emniyet kemerimizi takmadan yola çıkmayalım" şeklinde konuştu.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.