Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | DOĞA İÇİN YEŞİL GİYDİLER

DOĞA İÇİN YEŞİL GİYDİLER

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin Üniversitesi'nde (MEÜ), çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla 'Bugün Yeşil Giyelim' adlı etkinlik düzenlendi.


Turizm Fakültesi ile Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı işbirliğiyle çevre sorunlarına dikkat çekmek ve çevre bilincini artırmak amacıyla düzenlenen etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu. Turizm Fakültesi son sınıf öğrencileri Samet Korkmaz, Sinan Koçyiğit, Cem Sönmez, Aytülü Elif Ecer ve Hasan Kapıcı’nın bitirme tezi ve sosyal sorumluluk projesi olarak geliştirdikleri etkinlik, Çiftlikköy Kampüsü’nde yer alan Cumhuriyet Meydanı’nda minik öğrencilerin dans gösterileri ve düzenlenen kermesle başladı.
Ardından, Uğur Oral Kültür Merkezi’nde devam eden programda, Minik Tema Grubu 'Gülen Adam' ve Gazipaşa İlköğretim okulu öğrencileri de 'Doğa Uyanıyor' adlı müzikal gösteri sundu. Onur Pazarbaşı, Mümtaz Öfkeli ve Ekincan Bildiş tarafından ise 'Trombon De Korno' dinletisi gerçekleştirildi.
Salonu dolduran minik öğrencilerin büyük ilgiyle takip ettikleri “çevre” temalı gösteriler, öğrencilerin farklı bir gün geçirmelerinin yanı sıra eğlenerek öğrenmelerini sağladı.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.