Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | GÜNCEL | UÇURUMDA MAHSUR KALAN KEÇİ KURTARILDI

UÇURUMDA MAHSUR KALAN KEÇİ KURTARILDI

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin'in Erdemli ilçesinde, uçurumda mahsur kalan keçi AKUT ekibinin düzenlediği operasyonla kurtarıldı.


Emin Baş ve Elif Baş çiftine ait keçilerden biri Kayacı Vadisi'nde üç gün önce ot yemek için çıktığı kayadan inemedi. Üç gün aç ve susuz kalan keçiyi kurtaramayan vatandaşlar AKUT'a haber verdi. Vadiye gelerek incelemelerde bulunan AKUT görevlileri keçiyi bulunduğu yerden çıkarmak için yoğun çaba gösterdi. Uçurumun üst kısmından halat yardımıyla keçinin yanına inen AKUT görevlileri keçiyi yakalamak için yem kullandı. Birinci denemede AKUT görevlilerinden kaçan keçi bırakılan yemi yerken yakalandı. Yaklaşık bir buçuk saat süren operasyonda keçi iple yukarıya çekildi.
Hayvanı kendi imkanlarıyla kurtaramadıklarını söyleyen çiftçi Elif Baş, "Keçi uçuruma gitti, çıkaramadık. AKUT geldi kurtardı. Allah razı olsun onlardan. Orada kalsa açlıktan ölecekti ya da aşağıya düşecekti. AKUT'a teşekkür ediyoruz" dedi.
Operasyonu basın mensuplarına değerlendiren AKUT Mersin Sorumlusu Hakan Topal da, "Bize gelen bir ihbarı değerlendirdik. Ekibimizi toparladık ve bulunduğumuz noktaya ivedilikle ulaştık. 80 metrelik bir kayanın yüzeyinde keçinin mahsur kaldığını öğrendik. Ekip arkadaşlarımla tüm emniyet önlemlerini alarak bir buçuk saat süren bir çalışmayla keçiyi kurtardık. Keçi de olsa AKUT için bir can bir candır. Biz her can için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Çünkü biz tüm canlıları ve insanları seviyoruz" dedi.
Keçi için düzenlenen kurtarma çalışmalarını takip eden hayvan hakları savunucusu Semih İğdigül de sözlerini şöyle sürdürdü: "AKUT'tan Allah bin kere razı olsun. Bu keçi üç gündür kayaların arasında sıkışıp kalmış. Sahipleri yerini tespit etmişler ve AKUT'a haber vermişler. Sağolsun AKUT Mersin ekibi geldi ve büyük uğraşlar sonunda kayalardan aşağı inerek keçiyi kurtardı. Arkadaşlara teşekkür ederiz. Biz hayvan hakları savunucuları olarak bu duruma çok duyarlı baktık ve çok duygulandım. Onlarla gurur duydum."
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
5.00
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.