Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | KÜLTÜR VE SANAT | NARENCİYE FESTİVALİ'NDE DEFİLE ŞOV

NARENCİYE FESTİVALİ'NDE DEFİLE ŞOV

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Bu yıl 4.'sü gerçekleştirilen Mersin Narenciye Festivali, Mersin Kız Meslek Lisesi Olgunlaşma Enstitüsü ve Mersin Üniversitesi ortaklığında yapılan narenciye temalı defileyle devam etti.

Adnan Menderes Bulvarı Side Sütunları'nda, Mersin Kız Meslek Lisesi Olgunlaşma Enstitüsü ve Mersin Üniversitesi ortaklığında yapılan defilede 12 elbise sergilendi. Defile öncesi konuşan Mersin Narenciye Festivali İcra Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir, bu yıl festival alanının 80 ton portakal, mandalina ve limonla 10 bin saatlik iş gücü ile hazırlandığını söyledi. Özdemir, "Dünyada ikinci, Türkiye'de yegane meyveyi süsleme aracı olarak kullanan tek festival Mersin Narenciye Festivali'dir. Mersinliler olarak bu etkinlikle gurur duyuyoruz. Bu akşam 12 elbiseden oluşan turuncu, yeşil ve sarının hakim olduğu bir defile sunacağız. Bu defileyi biz Mersin'de Kız Meslek Lisesi Olgunlaşma Enstitüsü ve Mersin Üniversitesi ortaklığında hazırladık. Mersin Üniversitesi öğrencileri narenciye işlemeli elbiseleri taşıyor. Elbise tasarımlarının hepsini olgunlaşma enstitüsü yaptı. Tamamen amatör olarak hazırlanan bu defilede emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler" dedi.
 
Konuşmaların ardından gerçekleşen defile renkli görüntülere sahne olurken yeşil, sarı ve turuncunun hakim olduğu giysi ve makyajlar izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.