Haber listesi
E-posta:
Anket: Mersin
Sizce Turizmde istenilen yerde mi?
Anasayfa | EKONOMİ | MERSİN 7. YAPI VE EMLAK FUARI AÇILDI

MERSİN 7. YAPI VE EMLAK FUARI AÇILDI

Font Boyutu: Decrease font Enlarge font
image

Mersin 7. Yapı ve Emlak Fuarı, düzenlenen törenle açıldı.

MTSO Başkanı Şerafettin Aşut, Mersin’in artık klasik yapılardan lüks yapılara doğru geçişte Türkiye’de önemli bir etken olmaya başladığını belirterek, “Ayrıca son dönemde Suriye ve diğer ülkelerden gelenlerin talepleri doğrultusunda Mersin’de Ortadoğu konut konseptine doğru bir kayış var” dedi. 
Yenişehir Fuar Merkezi’nde Forza Fuarcılık organizasyonunda Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MTSO) işbirliği ve Mersin Yapı Müteahhitleri Derneği’nin desteğiyle düzenlenen "Mersin 7. Yapı ve Emlak Fuarı"nın açılışına Mersin Vali Yardımcısı Ayhan Bayhan da katıldı.
MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, açılışta yaptığı konuşmada, katılımcı firmaların kendisini, ürünlerini ve markalarını tanıtma fırsatı bulacağı fuarda, aynı zamanda gelişen inşaat sektörünün son trendleri ve teknolojilerinin de tanıtılacağını söyledi. Mersin’de inşaat sektörünün hızla geliştiğine dikkat çeken Aşut, “Mersin’de kaliteli, sağlıklı ve yaşanabilir konutlara talebin giderek arttığı görülmektedir. Ayrıca site modelinde geniş yaşam çevresi ve üst donatıları olan teknolojiyi kullanan nitelikli konutlara ilginin büyümesi, yenilikçi ürünlere olan talebi arttırmaktadır. Kentimizde modern, sağlam ve sağlıklı yeni konutlara duyulan ilgi, eski konutlara yönelik tadilat, boyama ve dekorasyon, peyzaj gibi çeşitli hizmetler için yeni iş potansiyelleri yaratmaktadır” diye konuştu.
Türkiye’de artık yapı sanayinde ithalde ve yerlide çok fazla ürün çıkmaya başladığını aktaran Aşut, Mersin’in de konut konusunda oldukça etkin hareket eden illerden biri haline geldiğini vurguladı. Mersin’de konut sektöründe lükse doğru gidiş başladığını altını çizen Aşut, kentte büyük bir yatırım fazlalılığı olduğunu, bunun nüfus projeksiyonlarında da görüldüğünü kaydederek, “Ama Mersin artık eski o rutin, klasik yapılardan lüks yapılara doğru geçişte önemli bir etken oluyor Türkiye’de. Son dönemde etrafımızda yaşadığımız sıkıntılarla Suriye’den ve diğer Ortadoğu ülkelerinden gelenlerin konutla ilgili birçok talepleri var burada. O çerçevede yeni bir konut konsepti de oluşmaya başladı. Biraz Ortadoğu konut konseptine doğru gidiyoruz. Büyük, villa türü, yüksek tavanlı, büyük odalı evler talep ediliyor artık. O tarafa doğru Mersin’de bir kayış var” ifadelerini kullandı.
Aşut’un konuşmasının ardından kurdele kesilerek açılışı yapılan fuarda, protokol üyeleri tek tek stantları gezerek, firma temsilcilerine başarılar dilediler.
Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nin 19 stantla katıldığı fuarda arıtma sistemleri, asansör ve yürüyen merdivenler, asma tavan sistemleri ve aksesuarları, banyo, duş, sauna donanımları, bilgisayar ve yazılım hizmetleri, bina dekorasyon malzemeleri, cam ve saydam elemanlar, cephe ve çatı kaplamaları, çevre düzenleme gibi yapı sektöründe kullanılan malzemeler sergileniyor.
Buraya ekle: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg

Yorum (0 gönderildi):

Yorum gönder comment

  • email Arkadaşına gönder
  • print Yazıcı versiyonu
  • Plain text Düz yazı
Etiketler
Bu yazı için etiket bulunmamaktadır.
Bu yazıyı puan ver
0
Bu site Hostiga.com Sunucularında barınmaktadır.